Tomas Tomilinas: Seimo atmestas įpareigojimas pareigūnams reaguoti į visus aplinkos pažeidimus mažins aplinkosaugos nusikaltimų prevenciją

Tomas Tomilinas: Seimo atmestas įpareigojimas pareigūnams reaguoti į visus aplinkos pažeidimus mažins aplinkosaugos nusikaltimų prevenciją

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas neigiamai vertina šiandien Seime atmestas Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūlyta nustatyti, kad pareigūnai kaip ir iki šiol privalo reaguoti į visus žmonių skundus dėl aplinkosaugos pažeidimų, tik į nereikšmingus galėtų reaguoti lėčiau.

Pasak Seimo nario T. Tomilino, šiomis pataisomis siekiama išlaikyti nepriklausomą aplinkos apsaugos nusikaltimų prevencijos sistemą Lietuvoje. Jo teigimu, tai yra atsakas į kiek anksčiau aplinkos ministro Simono Gentvilo įregistruotas to paties įstatymo pataisas, kurios leistų ministrui laisvai interpretuoti įstatymus ir nustatyti atvejus, kada aplinkosaugininkai gali nereaguoti į iškvietimus apie galimą pažeidimą.

„Siūlėme nustatyti, kad būtų patvirtintas algoritmas dėl laiko, per kurį pareigūnai turėtų reaguoti į nereikšmingus iškvietimus. Tokiu atveju įstatymas leistų ministrui nustatyti tik laiko prioritetus, bet jis negalėtų savo įsakymu, kurio mes nei žinome, nei matėme, nustatyti atvejų, kai išvis galima nereaguoti į galbūt daromus aplinkos pažeidimus. O ministro argumentas, kad daug sulaukiama melagingų iškvietimų, neatlaiko kritikos, nes dėl melagingų iškvietimų policija taiko baudas – tai jau veikia prevenciškai“, – pažymi T. Tomilinas.

Frakcijos atstovo teigimu, atmetus jo teiktas įstatymo pataisas, yra judama priešinga linkme nei kalbėta po „Grigeo Klaipėda“ taršos skandalo.

„Vietoj žadėto reagavimo 24 valandas per parą, visuomenė gali gauti atsakymą: „Mes į jūsų pranešimą nereaguosime.“ Įdomu, kiek yra šansų, kad nerasime ir daugiau naujų nelegalių vamzdžių, kuriais į aplinką teka taršios ir kenksmingos medžiagos. Jei mes žmogų nuteiksime, kad jo pranešimai apie pažeidimus tiek kieme, tiek ir kitoje vietoje, yra nereikšmingi, kaip galime tikėtis, kad jis paskui praneš apie brakonieriavimą ar minėtus nelegalius vamzdžius“, – svarsto T. Tomilinas.

Pasak parlamentaro, aplinkos ministras S. Gentvilas argumentuoja, kad jo pataisa išgelbės aplinkos apsaugos sistemą nuo piktnaudžiavimo pranešimais apie aplinkosaugos pažeidimus. Vis dėlto, T. Tomilino teigimu, reikia suprasti, kad jei bus leista Aplinkos apsaugos departamentui nebereaguoti į, jų nuomone, nereikšmingus įvykius, tai žmonės vis tiek pranešinės apie tuos pažeidimus, tik kitur. „Jie skambins bendruoju pagalbos telefonu „112“ ir reikalaus policijos reagavimo. Tada jai sukris visi galimi (ne)reikšmingi pažeidimai. Tai nėra sprendimo būdas, o problemos perkėlimas kitiems“, – sako T. Tomilinas.

 

Daugiau informacijos el. paštu: info@demokratai.lt

 

Pasidalinti: