Tomas Tomilinas: dėl Panerių gaisro kaltas ir ministerijos neveiklumas

Tomas Tomilinas: dėl Panerių gaisro kaltas ir ministerijos neveiklumas

Vakar Vilniuje, Paneriuose esančiame autolaužyne, kilo gaisras, kurio metu dėl degančių padangų, autodetalių ir kitų medžiagų smarkiai padidėjo oro tarša aplinkiniuose rajonuose.

„Didelis gaisras atliekų įmonėje yra nelaimė, o antras didelis gaisras per 8 mėnesius yra sistema. Jei po Gariūnų gaisro nebuvo padarytos išvados ir imtasi atitinkamų priemonių, turime ieškoti už šį neveiklumą atsakingų asmenų“, - sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys demokratas Tomas Tomilinas.

Pasak Seimo nario, aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas turėtų atsakyti, kokių konkrečiai veiksmų buvo imtasi po rugpjūtį Gariūnuose kilusio gaisro, kas padaryta, kad būtų užkirstas kelias nelaimei, kuri pasikartojo vakar. „Kyla klausimas, ar nuo vasaros buvo patikrinti kiti automobilių sąvartynai, jų atitikimas priešgaisrinės saugos reikalavimams, veiklos legalumas. Kokių veiksmų buvo imtasi ištyrus pernykščio gaisro priežastis?“ - kelia klausimą parlamentaras.

Ketvirtadienio rytą dalis miesto ikimokyklinukų ir moksleivių tėvų gavo raginimus nevesti vaikų į ugdymo įstaigas, griežtas rekomendacijas neleisti vaikams būti lauke. T. Tomilinas svarsto, jog susiklosčius tokiai situacijai būtų tikslinga skelbti ekstremalią padėtį ir riboti ne tik švietimo įstaigų, tačiau ir parduotuvių, įmonių veiklą. „Oro tarša padidėjusi dramatiškai, būti lauke yra pavojinga žmonių sveikatai. Kas padengs nuostolius dėl to, kad tėvai negali eiti į darbą, nes lieka su vaikais namuose? Kas atsakys už rimtus žmonių sveikatos sutrikdymus?“ – teiraujasi parlamentaras.

Anot jo, Aplinkos ministerija turėtų kuo skubiau pateikti aiškias instrukcijas gyventojams, kaip elgtis, taip pat įvardinti, kokių priemonių buvo imtasi po praėjusių metų gaisro, kodėl nelaimė Vilniuje pasikartojo.

Pasidalinti: