Seimo narys Algirdas Stončaitis dalyvavo Šv. Mortos grupės konferencijoje

Seimo narys Algirdas Stončaitis dalyvavo Šv. Mortos grupės konferencijoje
Praėjusią savaitę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Stončaitis dalyvavo Šv. Mortos grupės konferencijoje (Italijoje).
 
2014 m. balandį Romoje buvo įkurta Šventosios Mortos grupė. Šventosios Mortos grupės tikslas – plėtoti glaudžius teisėsaugos, Bažnyčios ir bendruomenių ryšius, kelti supratimą apie moderniosios vergystės prigimtį ir mastą, rūpintis, kad nusikaltimų aukoms būtų prieinama teisinė ir pastoracinė pagalba.
 
Pasak A. Stončaičio, ši grupė neturi tikslo pasiūlyti vienintelio teisingo sprendimo kovai su prekyba žmonėmis. Toks sprendimas, deja, bet nėra įmanomas. Tai, kas tiktų vienai šaliai, visiškai netiktų kitai, nes daug priklauso nuo nacionalinių, religinių skirtumų, kitų aplinkybių. Bet visų mūsų patirtis, profesionalumas ir išmintis, sudėta kartu, bus gerokai didesnė, todėl tikėtina bus naudinga dirbantiesiems su prekyba žmonėmis, prekybos žmonėmis nusikaltimų aukomis.
 
„Šventosios Mortos grupės veikloje dalyvauju nuo pat jos įkūrimo. Pradžioje kaip Policijos generalinis komisaras, tada kaip Vidaus reikalų ministerijos kancleris, vėliau kaip Vyriausybės kancleris. Šiais metais Vatikane, Romoje vykstančioje Šv. Mortos grupės (Santa Marta Group) organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje kovai su prekyba žmonėmis ir šiuolaikine vergove, dalyvauju kaip Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narys. Šioje konferencijoje šalys pristato ataskaitas apie jų pasiekimus kovoje su prekybos žmonėmis nusikaltimais, pasidalina savo gerąja patirtimi“, - teigia A. Stončaitis.
 
Lietuvoje kovai su prekyba žmonėmis šiandien kartu dirba įvairių institucijų teisininkai, policijos pareigūnai, socialinės ir humanitarinės sričių darbuotojai, Bažnyčios atstovai. Būdami įvairių sričių profesionalai jie nuolat tarpusavyje dalijasi patirtimi, mokosi vieni iš kitų, kelia klausimus, ieško naujų ryšių ir sprendimų prekybos žmonėmis keliamiems iššūkiams spręsti.
Man didėlė garbė ne tik dalyvauti Šv. Mortos grupės konferencijoje, bet turėti galimybę trumpai pristatyti Lietuvos pastangas ir pasiekimus kovoje su prekyba žmonėmis.
 
Susipažinti su A. Stončaičio pranešimu galite ČIA.
Pasidalinti: