Savaitgalį įsteigta Jaunųjų demokratų sąjunga

Savaitgalį įsteigta Jaunųjų demokratų sąjunga

Šeštadienį Vilniuje vyko steigiamasis Jaunųjų demokratų sąjungos kongresas, sukvietęs jaunuosius Lietuvos lyderius.

Jaunųjų demokratų sąjungos steigėjus, kongreso dalyvius bei svečius sveikino Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris džiaugėsi aktyviu, visuomenišku jaunimu, akcentavo jaunimo klausimų svarbą politikoje. Kongrese dalyvavo parlamentarai Linas Kukuraitis ir  Lukas Savickas, tai pat sveikinimo žodžius perdavė Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, teigęs, kad „Jaunas žmogus privalo imtis atsakomybės už savo šalies ateitį. Ir tai turi būti suvokiama ne kaip lažas, o kaip privilegija. Kurti savo valstybę yra garbės reikalas, svarbi ir atsakinga misija“, kurios Eurokomisaras, pasirinkus politikos kelią, ragino nebijoti.

Kongrese dalyvavo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos pirmininkas Domantas Katelė,  politinių jaunimo organizacijų vadovai bei Europos jaunųjų žaliųjų atstovė. Jaunimo lyderiai kalbėjo apie nevyriausybinių organizacijų svarbą, išryškėjusią Covid-19 pandemijos metu, jaunų žmonių ugdymą ir įtraukimą į demokratinius procesus, pavyzdžiui, suteikiant teisę balsuoti renkant merus ir savivaldybių tarybų narius nuo 16 metų, atsakomybės už klimato kaitos stabdymą būtinybę.

Jaunųjų demokratų sąjunga steigiamajame kongrese išsirinko du lyderius, taip siekiant išlaikyti lyčių lygybę ir įtraukti jos klausimus į kasdienius organizacijos procesus. Sąjungos pirmininke tapo Fausta Roznytė, o valdybos pirmininku – Jonas Mockūnas. Fausta Roznytė teigė, kad „Kiekvienas žmogus, vadovaudamas organizacijai, siektų jos augimo ir plėtros, tačiau skirtųsi būdai, kuriais tų tikslų būtų siekiama. Man labai svarbu, kad kiekvienas narys būtų išgirstas, kad tobulėtų. Kurti organizaciją nebuvo lengva, tačiau procese susibūrusi komanda įrodė, kad viskas įmanoma.“

Jonas Mockūnas taip pat džiaugėsi stipria komanda ir akcentavo, kad „Jaunieji demokratai gali ir turi pasisakyti jaunimui aktualiais klausimais drąsiau nei vyresni kolegos. Mes turime visas galimybes mokytis, kurti, galbūt, ateityje galėsime savo patirtimi pasidalinti su kitais, tad šiandien svarbu nepaleisti sėkmingos pradžios ir dirbti toliau.“

Į Jaunųjų demokratų sąjungos valdybą buvo išrinkti šeši asmenys: Danielė  Januškevičiūtė, Dominika Jakowicz, Gerardas Pranaitis, Gustė Bogdanovaitė, Rūta Skroblaitė, Vytenis Čekanavičius. Sąjungos kontrolės ir etikos komisijos pirmininku išrinktas Dominykas Gidra, o jos nariais: Mantas Damanauskas, Miroslavas Baranovas ir Skaistė Kairytė.

Kongrese buvo priimtos pozicijos dėl klimato kaitos stabdymo, švietimo reformos bei savanorystės. Jaunųjų demokratų sąjunga – pažangi jaunimo organizacija, ugdanti pilietiškumą, skatinanti iniciatyvumą, žinių siekį ir jautrumą Lietuvos bei pasaulio jaunimo problemoms.

Pasidalinti: