Pirmajame Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąskrydyje – stiprėjanti bendruomenė ir kandidatų į merus aptarimas

Pirmajame Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąskrydyje – stiprėjanti bendruomenė ir kandidatų į merus aptarimas

Šiemet įsteigta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ rugsėjo 3 d. subūrė bendrapartiečius ir jų šeimos narius į pirmąjį sąskrydį. Lazdijų rajone vykstančiame renginyje aptarti ne tik artėjantys savivaldos rinkimai, diskutuota Lietuvos ir jos žmonėms aktualijomis, bet ir stiprinta komandinė dvasia.

Sąskrydžio dalyvius pasveikinęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį į tai, kad partija dar tik yra kūrimosi procese, steigiasi jos skyriai, todėl visi  jos nariai turi egzaminą, kurį reikia išlaikyti – suvokti, kad svarbiausia yra bendras mūsų visuomenės interesas, formuoti komandą dėl vieningų tikslų.

„Laikas bėga labai greitai. Prieš metus nebuvo net mūsų frakcijos Seime. Visi kartu su jumis metų pradžioje įsteigėme partiją. Kartu su jumis tai padarėme per tris mėnesius. Šis įvykis buvo pirmas žingsnis į mūsų bendrystę. Tačiau dar tik pradžia, neįrodėme, ko esame verti. Mūsų darbas bus įtikinti žmones, gauti jų pasitikėjimą. Partijoje yra daugybę žmonių, turinčių didelį potencialą ir tai reikia išnaudoti.  Drauge turime bendrą viziją valstybes labui ir galime ją įgyvendinti. Mūsų organizacija kuriama ne vieneriems metams, o dešimtmečiams. Būkime tvirti, stiprūs ir kurkime tokią bendruomenę“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Dalyvius taip pat pasveikino šios partijos pirmininko pavaduotoja, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, kuri nuoširdžiai džiaugėsi, kad sąskrydis vyksta Lazdijų rajone.

„Pirmasis partijos suvažiavimas vyko prie Baltijos jūros, pirmasis sąskrydis – prie Dzūkų jūros. Šiandien visiems ypatinga diena. Turime unikalią galimybę pažinti vienas kitą, pasidalyti patirtimi ir likti vieningiems. Aktyvus politinis sezonas prasideda. Sėkmingi artėjantys rinkimai bus tada, jei mes išliksime tikri, išmintingi, vieningi ir įgiję žmonių pasitikėjimą. To visiems ir linkiu“, – sakė A. Miškinienė.

Sąskrydžio metu partijos nariai dalyvauja įvairiose diskusijose, sportinėse veiklose, bendrauja su kolegomis iš kitų Lietuvos miestų ir rajonų. Renginyje taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp šios partijos ir Jaunųjų demokratų sąjungos, vienijančios aktyvius jaunus žmonės iš visos Lietuvos.

Aptarė kandidatus į merus

Sąskrydyje Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinei tarybai pristatyti bei aptarti skyrių siūlomi net 33 partijos kandidatai į savivaldybių merų rinkimus. Pažymima, kad tai nėra patvirtinti kandidatai. Dėl jų savo žodį dar tas partijos valdyba, kuri rugsėjo viduryje tvirtins galutinį kandidatų į merus sąrašą.

Kaip jau skelbta anksčiau, į didžiųjų Lietuvos miestų merų rinkimus skyriai siūlo šiuos kandidatus:  Vilniaus miesto – šios partijos pirmininko pavaduotoją, Seimo narį Luką Savicką, Kauno miesto – šio skyriaus pirmininką Gintautą Labanauską, į Klaipėdos miesto – šio skyriaus pirmininką, buvusį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorių Artūrą Bogdanovą.

Marijampolės mero rinkimams šios savivaldybės skyrius siūlo Seimo nario Kęstučio Mažeikos kandidatūrą. 

Tarp kandidatų yra ir šiuo metu mero pareigas einantys partijos nariai. Neringos skyrius šios savivaldybės mero rinkimams siūlo Darių Jasaitį, Lazdijų rajono mero rinkimams teikiama Ausmos Miškinienės kandidatūra, o  Šilutės rajono mero rinkimams – Vytauto Laurinaičio.

„Džiaugiuosi, kad sėkmingai vyksta kandidatų teikimas artėjantiems merų rinkimams. Nors dar tai tik pradžia, mums svarbu užtikrinti sklandų pasiruošimą, padėti skyriams tinkamai organizuoti savo veiklas, taip pat informuoti visuomenę apie mūsų galimus delegatus minėtuose rinkimuose“, – teigia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas, partijos rinkimų štabo vadovas Lukas Savickas.

Kitose savivaldybėse siūlomos kelti šios kandidatūros: Šiaulių miesto – Asta Lesauskienė, Klaipėdos rajono – Edmundas Zbarauskas, Panevėžio miesto – Rimantas Narkūnas, Alytaus miesto – Valerijus Vencius, Palangos miesto – Jonas Kubilius, Šiaulių rajono – Ada Grakauskienė, Panevėžio rajono – Petras Nevulis, Alytaus rajono – Rasa Vitkauskienė, Kėdainių rajono – Paulius Aukštikalnis, Kalvarijos rajono – Karolis Babeckas, Kaišiadorių rajono – Dalia Bagdzevičienė, Vilkaviškio rajono – Valentinas Gražulis, Šilalės rajono – Donatas Grigalis, Prienų rajono – Loreta Jakinevičienė, Ukmergės rajono – Jolanta Keburienė, Mažeikių rajono – Rolandas Klemenis, Plungės rajono – Jonas Mockūnas, Radviliškio rajono – Ernestas Mončauskas, Jurbarko rajono – Liudmila Norkaitienė, Kupiškio rajono – Modestas Puišė, Utenos rajono – Eimantas Puodžiukas, Telšių rajono – Vilma Šakienė, Pasvalio rajono – Neringa Trinckienė, Anykščių rajono – Sonata Veršelienė, Trakų rajono – Vytautas Zalieckas.

Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ sudaro daugiau kaip 3000 žmonių. Jos skyriai jau veikia 45 savivaldybėse.

 

Daugiau nuotraukų – partijos facebook'e. 

 

Pasidalinti: