Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą Gabrielių Landsbergį

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kviečia pokalbio ministrą Gabrielių Landsbergį

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ trečiadienį pokalbiui Seime susitiks su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Parlamentarai kels ministrui klausimus dėl šiuo metu vykdomos ir susirūpinimą keliančios užsienio politikos.

Pasak frakcijos seniūno Lino Kukuraičio, ministro G. Landsbergio veikla jau tampa įprastu vienašališku veiksmu, kuris ne tik sukelia tarptautines ir ekonomines pasekmes visai valstybei, bet ir palieka mus vienišus tarptautinėje arenoje.

„Užsienio reikalų ministerijos darbas jau ne pirmą kartą kelia abejones ir sąmyšį. Pasitikėjimo kreditas taip smarkiai susvyravęs „Belaruskalij“ ar Taivano atstovybės atvejais dabar jau visiškai išseko. Ministro kompetencija ir veikla yra smarkiai susvyravusi. Mums kyla daug klausimų, ar taip gali ilgiau tęstis“, – teigia L. Kukuraitis.

Seimo nariai pažymi, kad praėjusią savaitę sulaukus išaiškinimo iš Europos komisijos dėl leidimo gabenti sankcionuotas prekes iš Rusijos į Kaliningrado sritį per Lietuvą, mūsų valstybė nesugebėjo apginti savo pozicijos šiuo klausimu ir taip buvo sužlugdyta sankcijų esmė, dar kartą mestas šešėlis ant Lietuvos, padaryta žala jos įvaizdžiui kaip solidžios ir atsakingos partnerės.

Be to, parlamentarai pasigenda Užsienio reikalų ministerijos ir Vyriausybės strateginės komunikacijos, dėl kurios nebuvimo Lietuvos naujienų portalams tenka cituoti Rusijos žiniasklaidos  informaciją, o ne mūsų institucijas ir aukščiausius šalies pareigūnus.

Susitikimas su ministru vyks liepos 20 d. 9.40 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Susitikimą numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: