Demokratai: Palangos valdžia rūpindamasi turistais neturi pamiršti gyventojų

Demokratai: Palangos valdžia rūpindamasi turistais neturi pamiršti gyventojų

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai teigia, kad dabartinė Palangos savivaldybės valdžia, besirūpindama turistų pritraukimu į šį kurortą, pamiršta vietos gyventojus ir jų problemas. Apie tai kalbėta partijos pirmininko Sauliaus Skvernelio susitikime antradienį su Palangos krašto gyventojais, jame pristatytas ir šios politinės jėgos keliamas kandidatas į Palangos merus – Jonas Kubilius. 

„Rūpinantis turistų pritraukimu į šį kurortą neturi likti pamirštos vietos gyventojų problemos. Jas taip pat būtina spręsti. Ar bus pokytis Palangoje? Tai turi pasakyti gyventojai savivaldos rinkimuose“, – teigė S. Skvernelis.

Demokratų kandidatas į Palangos merus Jonas Kubilius kalbėjo, kad šiame kurorte reikia ne tik naujų pokyčių, bet ir didesnio dėmesio socialinei sričiai, atsinaujinančiai energetikai ir darbams, kurie šį kurortą paverstų patogiu ir šiuolaikišku miestu-lyderiu Baltijos jūros regione.

„Permainos Palangai yra reikalingos ir esu įsitikinęs, kad juos galiu įgyvendinti geriau nei tai buvo daroma iki šiol. Man svarbus nuolatinis darbas su gyventojais, tarimosi kultūra, atvirumas. Palangiškiai ir šventojiškiai turi efektyviau gauti savivaldybės ir jos įstaigų teikiamas paslaugas – pradedant nuo socialinių reikmių, darbo vietų kūrimu, daugiabučių kiemų ir dviračių takų iki kelių, jų apšvietimo sutvarkymo. Palanga turi būti išvystytas miestas be paliktų žvyrkelių ir vandens apsemtų gyvenamųjų namų soduose“, – pabrėžė J. Kubilius.

Jis pažymėjo, kad inicijuos skaitmeninių inovacijų centrų, biurų kūrimą jog būtų sukurta daugiau nuolatinių bei dirbti nuotoliu skirtų darbo vietų, atsirastų didesnis užimtumas jaunimui, mažėtų sezoniškumas.

Be to, pasak kandidato, jis steigtų ir naujovę – Baltijos jūros kurortinių miestų asociaciją, kurios lydere taptų Palanga, ir taip būtų galima priimti bendrus tarptautinius sprendimus dėl pliažų tvarkymo ir tikslinio finansavimo kurortiniams miestams.

Demokratai Palangoje numato įrengti mineralinio vandens biuvetę, atnaujinti Rotondos pastatą parke, renovuoti poliklinikos pastatą, miesto turgavietę ir teniso aikštynus, įrengti Baltijos mokyklos stadioną ir uždarą futbolo maniežą. Padidėjus kultūros renginiams, didėjant automobilių srautams, planuojama pastatyti daugiaaukštę automobilių parkavimo aikštelę Rąžės gatvėje, taip pat tvarkyti prieigų prie Baltijos jūros ir paplūdimių infrastruktūrą, remti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo iniciatyvas gyventojams, sukurti inovatyvią edukacinę erdvę, kurioje vyks kūrybinės dirbtuvės.

 

Spręs aplinkinių gyvenviečių problemas

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus pirmininkė ir jo kandidatų sąrašo į Palangos miesto savivaldybės tarybą lyderė Elena Kuznecova akcentavo, kad svarbus dėmesys bus skiriamas Palangai priklausančioms gyvenvietėms.

„Nemirsetoje pradėsime senojo Kurhauso pastato atstatymo darbų procedūras. Kunigiškėse įrengsime Užkanavės gatvę. Sieksime, kad Monciškėse būtų įrengta Molo gatvė. Būtingėje pastatysime naują tvorą aplink Liuteronų bažnyčią ir tvarkysime kelius. Remsime Šventosios uosto atstatymo projekto įgyvendinimą ir pradėsime Šventosios upės pakrančių sutvarkymo darbus, pastatysime Bendruomenės namus“, – sakė E. Kuznecova.

Pasak jos, Palangos demokratai kurdami savo politinę programą kalbėjosi su vietos gyventojais, nevyriausybinėmis organizacijomis, rėmėsi savo narių – pedagogų, medikų, kultūros darbuotojai, inžinierių ir kt. – profesine patirtimi tam, kad būtų  imtasi priemonių įgyvendinti dabartinių savivaldybės valdančiųjų stalčiuose pamiršti svarbūs Palangai darbai, apie kuriuos ne vienerius metus kalba kurorto žmonės.

Artėjančiuose savivaldybių merų ir tarybų rinkimuose Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ dalyvaus 7-uoju rinkiminiu numeriu.

Palangos skyriaus sąrašas į tarybą kelia 31 kandidatą.

 

Politinė reklama bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos.

Pasidalinti: