Dėl ministrės Agnės Bilotaitės sprendimo likviduoti sanatoriją „Pušynas“ – kreipimasis į Generalinę prokuratūrą, STT ir VTEK

Dėl ministrės Agnės Bilotaitės sprendimo likviduoti sanatoriją „Pušynas“ – kreipimasis į Generalinę prokuratūrą, STT ir VTEK

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ prašo Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėti ikiteisminius tyrimus dėl galimos nusikalstamos veiklos likviduojant Vidaus reikalų ministerijai priklausantį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje bei galimo valstybinių žemės sklypų privatizavimo. Taip pat prašoma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) ištirti, ar vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje.

„Mūsų frakcijos nariams kelia daug klausimų vidaus reikalų ministrės sprendimas likviduoti pelningai veikiančią valstybinę įstaigą. Jos teikiamas paslaugas gaudavo Lietuvos pareigūnai, skiriant jiems biudžeto lėšas, ir visi kiti žmonės, gydydamiesi asmeninėmis lėšomis. Suprantama, šis pastatas yra kurorte, tad privatiems subjektams tokiame žemės sklype būtų labai naudinga statyti daugiabučius ir iš jų gauti didžiulį pelną. Todėl kyla abejonių, ar tokį Vidaus reikalų ministerijos sprendimą nelėmė užslėpti kiti interesai“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Frakcijos atstovų teigimu, kalbama, kad žemės sklypų vertė šioje vietoje gali siekti net iki 10 milijonų eurų, o viešojoje erdvėje jau skelbiama skandalinga informacija apie galimus interesų pažeidimus.

Institucijoms išsiųstame rašte minimas 2021 m. gruodžio 12 d. interneto svetainėje „YouTube“ pasirodęs tinklaraštininko Skirmanto Malinausko publicistinis tyrimas „Draugystė verta milijonų“, kuriame atkreipiamas dėmesys į tai, kad vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės sprendimas likviduoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ ir jo turtą atiduoti Turto bankui galimai sudarytų sąlygas parduoti esamą turtą į privačias rankas, o žemės sklypą perduoti nuosavybėn jos galimai artimai draugei V. Skeberdytei.

Kaip nurodoma šiame tyrime, pastaroji ar jos šeimos asmenys galimai galėtų privatizuoti žemės sklypą, esantį adresu Žvejų g. 1, Palangoje, atkuriant į šį žemės sklypą, kuriame yra įsikūręs poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, žemės nuosavybės teisę paveldėtojams – V. Skeberdytės vaikų seneliams. Svarstoma, kad jų interesams nepaisant viešųjų ir privačių interesų konflikto galimai atstovauja pati V. Skeberdytė.

Pasak Seimo nario Vytauto Bako, viešai pateikta informacija yra rimta, šią situaciją turėtų įvertinti prokuratūra ir apsaugoti viešąjį interesą nuo galimo pasikėsinimo jį pažeisti.

„Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija kelia klausimą, ar vidaus reikalų ministrė nepamina viešojo intereso atsisakydama šimtams pareigūnų reabilitacijos paslaugas teikiančio centro tik dėl to, kad vertingu žemės sklypu yra galimai suinteresuota jos draugė ir bendrapartietė. Jei viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija pasitvirtintų, tai būtų vertinama kaip viešųjų ir privačių interesų pažeidimas ir priesaikos sulaužymas“, – akcentuoja V. Bakas.

Parlamentaro teigimu, pasirodžius tokiai informacijai, pati ministrė A. Bilotaitė turi pateikti aiškius  atsakymus apie jai mestus sunkius įtarimus.

„Iki bus pateikti atsakymai, VTEK, prokuratūros ir specialiųjų tyrimų tarybos vertinimai, ministrė A. Bilotaitė turi nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centru „Pušynas“ ir jam priklausančiu žemės sklypu“, – pabrėžia V. Bakas.

Frakcijos atstovai pažymi, kad reabilitacijos paslaugomis naudojasi pareigūnai, dirbantys itin sudėtingomis sąlygomis, tie, kuriems dėl sužeidimų, traumų reikia atgauti sveikatą ir jėgas, be to, į šios sistemos kūrimą jau investuotos Europos Sąjungos lėšos. Seimo narių teigimu, ministrė A. Bilotaitė gana netikėtai siūlo naikinti šią sistemą, nors tokių paslaugų poreikis akivaizdus.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vien šiemet psichologine reabilitacija jau pasinaudojo 400 vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, kurie dirba pasienio su Baltarusija ruožuose, iš jų: 224 – VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ ir 176 – VšĮ Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“.

Pasidalinti: