Ambicija Lietuvai – valstybė be korupcijos, kurioje gerbiamos žmonių teisės, lyčių lygybė, kurioje visi yra saugūs ir turi teisę į prieinamą teisinę gynybą, apsaugą bei teisingumą, nepriklausomai nuo socialinės, finansinės padėties, gyvenamosios vietos ar pareigų.
Užtikrinsime naujos kartos civilinės saugos infrastruktūros kūrimą Lietuvoje: nuo prieinamų pirmosios pagalbos kursų organizavimo visuomenei iki slėptuvių įrengimo reglamentavimo bei įgyvendinimo kiekvienoje savivaldybėje, atsižvelgiant į gyventojų skaičių.
Kovai su psichotropinių medžiagų vartojimu ir platinimu jaunimo tarpe sutelksime jungtines švietimo, policijos, gydymo įstaigų bei vaiko teisių specialistų, moksleivių bei jų tėvų bendruomenės pastangas. Reformuosime nepilnamečių teisinės atsakomybės sistemą pagal geriausius kitų šalių pavyzdžius, sukurdami sąlygas realiems elgesio pokyčiams.
Skaityti daugiauSkaidrinsime ir efektyvinsime teisėtvarkos ir teisėsaugos institucijų sistemą, tobulinsime jų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Diegsime efektyvius išorinės ir vidinės kontrolės mechanizmus. Daug efektyviau spręsime problemas, susijusias su ikiteisminių tyrimų (ne)pradėjimu, taip didindami piliečių pasitikėjimą teisėsaugos institucijomis.
Pareigūnai į įvykius reaguos nedelsiant, jų pagalba bus teikiama tinkamai ir laiku visoje Lietuvoje. Didinsime teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijų pareigūnų skaičių regionuose, taip užtikrindami tinkamą jų funkcijų vykdymą.
Didinsime statutinių pareigūnų profesijos patrauklumą, kelsime darbo užmokestį, įgyvendinsime deramą jų aprūpinimo standartą, teiksime jiems socialines garantijas, tokiu būdu didindami institucijų pajėgumus. Latvijos pavyzdžiu, įteisinsime pareigūnų pensijas Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, ištaisysime istorines klaidas dėl muitininkų pensijų.
Kovosime su korupcija, įtvirtindami atsakomybės už korupcinius nusikaltimus neišvengiamumą, griežtindami atsakomybę ir bausmes bei ilgindami tokių nusikaltimų senaties terminus. Visas stambios korupcijos bylas arba bylas, kuriose padaryta didelė žala viešajam interesui, tirs ypatingas prokuratūros skyrius.
Atkursime visuomenės pasitikėjimą Lietuvos teismų sistema, didinsime teismų sistemos atvirumą. Įteisinsime teismo tarėjų institutą bei skatinsime bylų rotaciją tarp teismų. Tobulinsime teisėjų atrankos bei karjeros procedūras, kelsime visų teismų personalo profesinę kompetenciją, gerinsime jų darbo ir veiklos sąlygas. Stiprinsime antstolių kontrolę.
Stiprinsime generalinės prokuratūros veiklą bei užtikrinsime jos parlamentinę kontrolę. Generalinis prokuroras kasmet teiks Seimui prokuratūros veiklos ataskaitą. Nustatysime, kad bylas, kuriose padaryta didelė žala viešajam interesui, ir bylas dėl stambios korupcijos tirtų ypatingasis prokuroras.
Užtikrindami efektyvią kriminalinės žvalgybos subjektų kontrolę, ypatingą dėmesį skirsime asmens teisių ir laisvių bei privataus gyvenimo apsaugai. Sieksime, kad kriminalinės žvalgybos metodai būtų taikomi laikantis proporcingumo kriterijų, optimizuosime kriminalinės žvalgybos subjektų skaičių, siekiant racionaliai bei efektyviai panaudoti turimus valstybės išteklius.
Žmogaus teisių gynimas ir jų įgyvendinimas taps efektyvesnis. Skatinsime žmogaus teises ginančių institucijų, ombudsmenų, taip pat nevyriausybinių organizacijų, piliečių, mokslininkų ir žurnalistų, dirbančių žmogaus teisių apsaugos srityje, veiklą. Sieksime, kad būtų vykdoma nuolatinė žmogaus teisių padėties šalyje parlamentinė stebėsena, įtraukiant ir žmogaus teisių apsaugos srityje veikiančių organizacijų atstovus.
Stiprinsime valstybės institucijų pajėgumą veikti krizės, ekstremaliosios situacijos, nepaprastosios padėties ar pandemijos atvejais. Užtikrinsime, kad bet kokie žmogaus teisių ribojimai ekstremalių situacijų metu būtų nustatomi tik laikinai ir pratęsiami tik su Seimo leidimu.
Plėsime valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ir mediacijos prieinamumą bei kokybę. Valstybės teisinės pagalbos ir mediacijos teikimo sistema bus efektyvesnė – finansuosime teisinių paslaugų krepšelį asmeniui, pasirinkusiam antrinę teisinę pagalbą teikiantį teisininką savo nuožiūra, didinsime atlygius valstybės prašymu teisinę pagalbą teikiantiems teisininkams.
Ginsime viešąjį interesą ir kelsime visuomenės pasitikėjimą demokratine sistema. Įtvirtinsime skaidresnį viešųjų resursų naudojimą bei stipresnę pranešėjų instituto apsaugą, užtikrindami pranešėjams teisę į nemokamą profesionalią teisinę pagalbą.
ES lygmeniu kursime pažangią reguliacinę aplinką dirbtinio intelekto naudojimui viešajame ir privačiame sektoriuose. Identifikuosime potencialias galimybes šalies ekonomikai, švietimui, medicinai, valstybinėms paslaugoms bei apsaugosime nuo potencialių grėsmių ir rizikų, kurias atneša ši revoliucinė technologija.
Įteisinsime specialų žymėjimą visiems produktams ir paslaugoms, kurias kuriant ar vystant buvo naudojami dirbtinio intelekto (toliau – DI) algoritmai. Kursime įrankius, kurie leis identifikuoti sukčiavimą ir manipuliacijas pasitelkus DI technologijas, naudojant asmens atvaizdą, balsą ir kitus privatumą atskleidžiančius bruožus be sutikimo. Užtikrinsime atsakingo žmogaus įtraukimą sprendžiant bet kokius ginčus, paremtus dirbtinio intelekto sprendimais.
Atlikusiems įkalinimo bausmę padėsime efektyviau integruotis į visuomenę, užtikrinsime visapusišką pagalbą jiems pradedant visavertį gyvenimą laisvėje, tokiu būdu reikšmingai mažindami pakartotinio nusikalstamumo rodiklius ir didindami visuomenės saugumą.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus