Vytautas Bakas: siūlome stiprinti civilinio turto konfiskavimo institutą

Vytautas Bakas: siūlome stiprinti civilinio turto konfiskavimo institutą

Šiandien Seime teikiamas Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Vytauto Bako parengtas Civilinio turto konfiskavimo įstatymo pakeitimo projektas. Siūloma išplėsti sąrašą institucijų, galinčių taikyti civilinio turto konfiskavimo institutą. Šiuo metu įgaliojimus atlikti turto tyrimą turi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Lietuvos policija. Projekte numatoma, kad tokius įgaliojimus turėtų ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Karo policija ir Lietuvos Respublikos muitinė.

„Akivaizdu, kad šiuo metu kovojant su sunkiomis nusikalstamomis veikomis, tokiomis kaip kontrabanda, korupcija, pinigų plovimas ar nusikaltimai, susiję su narkotikais, tos institucijos, kurioms suteiktas įgaliojimas naudotis civilinio turto konfiskavimo institutu, nesinaudoja juo. Įstatymo tikslas sukurti nepakančią aplinką tokius nusikaltimų darantiems asmenims nėra pasiekiamas, rezultato nėra, turime atrišti teisėsaugai rankas ir praplėsti teisėsaugos institucijų, galinčių taikyti civilinio turto konfiskavimo institutą, ratą“, – teigia pasiūlymo iniciatorius parlamentaras V. Bakas.  

Lietuvos Respublikos civilinio turto konfiskavimo įstatymas įsigaliojo 2020 m. liepos 1 dieną. Turto konfiskavimo mechanizmas nukreiptas į pavojingiausius nusikaltėlius, tai yra į stambios korupcijos schemų ir organizuoto nusikalstamumo veikėjus. Turtas ir iš jo gauta turtinė nauda  gali būti konfiskuojami šio įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka, kai yra pagrindas manyti, kad šis turtas nėra gautas teisėtu būdu. Įstatymo tikslas yra organizuoto nusikalstamumo, korupcijos ir savanaudiškų nusikaltimų prevencija.

Jei būtų priimta, V. Bako siūloma pataisa padidintų galinčių įstatymą taikyti institucijų skaičių ir paskatintų institucijas aktyviau ir efektyviau naudoti minėtą institutą.

 

Pasidalinti: