Vilniaus rajono gyventojai piktinasi: kiek dar kentėsime liūčių užtvindomą kelią prie Avižienių

Vilniaus rajono gyventojai piktinasi: kiek dar kentėsime liūčių užtvindomą kelią prie Avižienių

Kaskart iškritus gausiems krituliams Vilniaus rajono gyventojams šalia Avižienių po viaduku patvinusi kelio atkarpa tampa dažnai nepravažiuojama. Dėl ne vienerius metus kamuojančios problemos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariai ketvirtadienį inicijavo gyventojų bendruomenės susitikimą su Susisiekimo ministerijos bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais. Paaiškėjo, kad sutvarkytos teritorijos gali tekti laukti iki dviejų metų.

„Girdime aiškų Vilniaus rajono gyventojų bendruomenės prašymą institucijoms išspręsti šią problemą, sugebėti užbėgti jai už akių pasiruošiant artėjančiai liūčiai, didinti vandens išsiurbimo apimtis patvinusiame kelyje. Tikimės ypatingo požiūrio į šią problemą iš Susisiekimo ministerijos, Kelių direkcijos ir Kelių priežiūros, kad minėtu keliu važiuojantiems gyventojams netektų kiekvieną kartą po liūčių rizikuoti sugadinti savo transporto priemonę, eikvoti laiką, kuro sąnaudas renkantis tolimesnius maršrutus“, – teigia diskusiją moderavęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis.

Vilniaus rajono gyventojai akcentavo, kad užtvindytame kelyje žmonėms gęsta automobiliai, neretai jie yra sugadinami, pametami valstybiniai numeriai. Be to, pasak jo, tuo metu automobiliais stengiamasi važiuoti arčiau kelio vidurio, dėl to kyla susidūrimo pavojus su priešpriešais atvažiuojančia transporto priemone.

Taip pat rajono gyventojai atkreipė dėmesį į tai, kad dėl po viaduku telkšančio vandens prasidėjo kelio pagrindų įrimo problema – lūžta asfaltas, plaunami kelio pagrindai, dėl to atsiranda gilios duobės. Nors, jų teigimu, šios vietos užpilamos skalda ar žvyru, tačiau po kelių dienų kelio pakraštyje vėl matomos gilios duobės, kurios kelia grėsmes automobiliams, tenka matyti prie jų besimėtančias lūžusias automobilio buferio dalis.

Bendruomenės atstovai kvietė prisiminti ir Rusnės atvejį, kai ilgą laiką vietos žmones kamavo tokia pati problema, tačiau ji buvo ryžtingai išspręsta prieš tris metus pastačius naują estakadą.

Susisiekimo ministerijos ir Kelių direkcijos atstovai tikino, kad jiems situacija gerai žinoma, tačiau išspręsti kelio užtvindymo problemą, kad ji kaskart nesikartotų, nėra taip paprasta. Atskleista, kad gyventojai sutvarkytos teritorijos gali tikėtis ne anksčiau kaip tik po dviejų metų, kadangi dar turi įvykti projektavimo darbai, po to – realus vietos tvarkymas. Blogiausia tai, kad kol kas neatsirado norinčiųjų užsiimti minėtu projektavimu.

„Kodėl susidarė tokia situacija šiame kelyje, atsakymo aiškaus neturime. Laikinų sprendimų, kurie ją spręstų neradome. Yra paskelbtas konkursas šios lokalios vietos sutvarkymui. Tačiau dar reikia sulaukti projektuotojo, baigti projektavimo darbus. Tada tikimės, kad ta vieta bus sutvarkyta ir bėda nesikartos“, – kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis.

Tačiau rajono gyventojai prašė ir kur kas greitesnių valdžios darbų ir laikinų sprendimų, kol kapitaliniai darbai vyks. Vienas iš jų – didinti tarnybų pajėgas išsiurbiant kelią užtvindžiusį vandenį bei pradėti siurbimą anksčiau.

Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovas Vladislav Kondratovič vylėsi, kad Kelių direkcijos pasiūlyti sprendimai padės išspręsti šią problemą bei tikino kartu svarstysiantys minėtą gyventojų pasiūlymą.

„Vienas iš greitų sprendimų gali būti momentinio vandens išsiurbimo pagreitinimas didinant pajėgas. Apie tai kalbėsime su Kelių direkcija ir Kelių priežiūra“, – sakė V. Kondratovič.

Susitikimo metu sutarta, kad atsakingos institucijos informuos gyventojus apie priimtus sprendimus, kaip artimiausiame laikotarpyje mažins minėto kelio užtvindymo problemą. Esant poreikiui, susitikimai bus tęsiami.

Pasidalinti: