Valdžios institucijų neveiksnumas yra tiesiogiai atsakingas už „Lifosos“ darbuotojų padėtį

Valdžios institucijų neveiksnumas yra tiesiogiai atsakingas už „Lifosos“ darbuotojų padėtį

„Beveik 1000 „Lifosos“ darbuotojų jau spalį gali prarasti darbą ne todėl, kad nėra kitos išeities, kaip tik stabdyti gamyklos veiklą. Atvirkščiai – tokia situacija susiklostė dėl valdžios institucijų sustabarėjimo ir negebėjimo ar nenoro ieškoti sprendimų“, – sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narys Lukas Savickas.

Dar praėjusių metų kovą, „Lifosą“ įtraukus į sankcionuojamų įmonių sąrašą, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šalies žiniasklaidai teigė, kad Vyriausybė ir ministerijos, ypač tos, „kurios gali tiesiogiai pagelbėti, manau, kad turi rimtai žiūrėti į problemas, kurios kyla žmonėms, ir padėti“.

„Vis dėlto, panašu, kad į problemas buvo tik žiūrima. O pagalba, kad įmonė bent minimaliai galėtų tęsti darbą, nesuteikta. Kitaip dabar tūkstančiui darbuotojų ir jų šeimoms negrėstų prarasti pagrindinį, dažnai ir vienintelį, pajamų šaltinį“, – sako L. Savickas.

Jo, pastebėjimu, priežastys, dėl kurių gamykla atsidūrė sankcionuojamųjų sąraše, pagrįstos, vis dėlto sankcijos taip pat turi būti taikomos išmintingai, o Vyriausybė ir atsakingos ministerijos privalėjo visuomenę informuoti, kokie sprendimai galimi, kokie siūlymai svarstomi, kokia pagalba, priklausomai nuo galutinių sprendimų, bus suteikta darbuotojams.

„Atsižvelgiant į esamą padėtį, kyla klausimas, ko verti valdančiųjų programiniai šūkiai apie pareigą „bet kokiomis sąlygomis ginti visuotinį interesą“ ar aktyviai atstovauti ekonominiams, politiniams, socialiniams Lietuvos piliečių lūkesčiams? Priemonės, kuriomis būtų galima užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą, egzistuoja, bet tam reikia aiškios politinės valios ir ministerijų gebėjimo girdėti ir kalbėtis“, – teigia Seimo narys.

Be to, priduria jis, uždarius gamyklą, visas Kėdainių regionas atsiduria sudėtingoje situacijoje, nes ten „Lifosa“ buvo viena pagrindinių darbdavių. „Negalime atmesti, kad tai turės reikšmingos įtakos ir Lietuvos ekonomikai, todėl Vyriausybė nebegali slėptis už lakoniškų frazių dėl pritaikytų sankcijų, laikas ieškoti racionalių sprendimų, kaip sušvelninti situaciją, o klausimo svarstymą geriausia perkelti į Seimą“, – ragina L. Savickas.

 

Pasidalinti: