Tarp grupėje pateiktų teisės aktų projektų lyderiauja Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“

Tarp grupėje pateiktų teisės aktų projektų lyderiauja Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“
Tarp Seimo rudens sesijoje grupėje pateiktų teisės aktų projektų iš visų parlamentinių frakcijų lyderiauja Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.
 
Daugiausiai, 29 teisės aktų projektus, grupėje pateikė Tomas Tomilinas. Antrąją vietą dalijasi taip pat „Vardan Lietuvos“ frakcijai priklausantys parlamentarai – jos seniūnas Lukas Savickas, seniūno pavaduotoja Laima Nagienė, Domas Griškevičius ir Zigmantas Balčytis. Kiekvienas iš jų rudens sesijoje grupėje pateikė 17 projektų.
 
Demokratai žaibiškai dar rugsėjį, kai valdantieji tik muistėsi su visišku nepasiruošimu, reagavo į nevaldomai augančias energetikos kainas, todėl pirmieji pasiūlė kompensacijų už elektrą, šildymą ir darbą nuotoliu projektus.
 
Didelis dėmesys skirtas socialinei sričiai – teiktas projektas, kad 2024 būtų įteisintos papildomos socialinių reikmių paslaugos šeimoms su neįgaliais vaikais, siūlyta sparčiau didinti senatvės pensijas, atsirado kvotos neįgaliųjų asmenų įdarbinimui valstybės tarnyboje ir valstybės įmonėse, tai ypač aktualu regionams.
 
Demokratai valstybės biudžete siekė daugiau lėšų švietimui – siūlyta didesnė parama mokinių pavėžėjimui ir darželių infrastruktūrai. Kelti klausimai dėl mokyklų pasirengimo įtraukiajam ugdymui. Pavyko įteisinti papildomas 5 dienų per metus dirbančiųjų atostogas savišvietai.
 
Siūlytos kompensacijos verslui, palankesnis PVM taikymas smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems prekių iš ES valstybių. Pagalbos priemonės savivaldai. Siūlyta skirti papildomą finansavimą Greitajai medicinos pagalbai. Taip pat siūlyta mažinti administracinę naštą gyventojams dėl paveldimo miško.
 
Tai darbai, kurie ne visada plačiai nušviečiami, tačiau jie yra labai svarbūs įvairioms visuomenės grupėms – šeimoms, senjorams, mažas pajamas gaunantiems žmonėms, neįgaliesiems, verslą kuriantiems ir vykdantiems gyventojams, savivaldybių vadovams ir kt.
Demokratai Seime turi antrą didžiausią opozicinę frakciją, kuriai priklauso 16 parlamentarų.
 
LRS duomenys ir nuotrauka.
Pasidalinti: