T. Tomilinas: ministro reputacija priklauso nuo to, ar bus atsisakyta miškų kirtimo normos didinimo

T. Tomilinas: ministro reputacija priklauso nuo to, ar bus atsisakyta miškų kirtimo normos didinimo

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas vasaros pabaigoje skubiai sureagavo į paskelbtą Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo ketinta didinti miškų kirtimo normą. Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas paragintas nerizikuoti savo reputacija ir atsisakyti kirtimo normos didinimo, kaip to prašė visuomenė ir aplinkosaugininkai. Vyriausybė atsižvelgė į piliečių ir Seimo raginimą – šiandien posėdyje ketinama patvirtinti nepadidintą miško kirtimo normą.

„Vienas labai svarbus mūšis laimėtas, tačiau piliečių ir bendruomenių karas prieš besaikį miško kirtimą tęsiasi. Normos didinimo klausimas simbolinis, jis atspindi patį visuomenės ir valstybės konfliktą: daugiau miškų artimiausią penkmetį kirsti neketinama, tačiau neplanuojama ir kirsti mažiau“, – sako Seimo narys Tomas Tomilinas.

Anot jo, dvejus metus vykstančios derybos dėl Nacionalinio miškų susitarimo kol kas nedavė aiškių rezultatų, tad miškų klausimas vėl tampa esminiu politinių ginčų objektu: „ Pilietinės visuomenės susidomėjimas šia tema didelis ir nuolat auga, ir tai nepalieka galimybių politikams palikti šį klausimą nesprendžiamą dar ilgiau.“

Prieš kelias savaites Šimonių girios gyventojų bendruomenei aptikus nelegalius miško kirtimus į šią situaciją operatyviai reagavo Aplinkos apsaugos pareigūnai, kurie užfiksavo pažeidimą, pradėjo tyrimą. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, aptariant šią, didelio dėmesio sulaukusią situaciją, Valstybinės miškų tarnybos vadovas informavo, kad buvęs institucijos vadovas panaikino miškų kirtimo kontrolės funkciją tarnyboje.

„Ši informacija, tiesą sakant, šokiravo. Jau metus laiko niekas iš esmės nekontroliuoja situacijos miške, jei ne atsakingi ir mišką mylintys vietos gyventojai, nelegalūs kirtimai vyktų visu pajėgumu niekam dėl to nesirūpinant. Tokia situacija, mano galva, yra skandalinga“, – sakė Aplinkos apsaugos komiteto narys T. Tomilinas.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas įpareigojo institucijas per mėnesį susitarti dėl reagavimo į nelegalius kirtimus tvarkos ir atsakomybių. Lapkričio 15 d. planuojami Aplinkos komiteto klausymai miškų tema, kurių metu bus aptartos problemos, susijusios su neteisėtais kirtimais Šimonių girioje, bus tariamasi dėl miškų politikos ateities.

Pasidalinti: