Sunkių nusikaltimų aukoms bus užtikrinta specializuota teisinė pagalba

Sunkių nusikaltimų aukoms bus užtikrinta specializuota teisinė pagalba

Šiandien Seime pritarta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Vytauto Bako siūlymui, kad advokatams, teikiantiems antrinę teisinę pagalbą konkrečiose srityse (vaikų seksualinio išnaudojimo, prekybos žmonėmis ir kt.), užmokestis būtų didinamas ne trečdaliu, o dvigubai Vyriausybės nustatyta tvarka.

„Vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas atskleidė, kad tokio pobūdžio bylose nukentėję vaikai dažnai nesulaukia tinkamos teisinės ir psichologinės pagalbos. Tokiuose procesuose įtariamieji samdosi brangiai apmokamus advokatus, o valstybė nukentėjusiajam teisinės pagalbos ieškoti siūlo vos už 20 eurų per valandą. Menkas atstovavimas sunkių nusikaltimų aukoms – kliūtis siekti teisingumo, kaltininkai išvengia atsakomybės, procesai užtrunka, o visa tai savo ruožtu mažina pasitikėjimą visa teisine sistema“, – sako Žmogaus teisių komiteto narys V. Bakas. 

Taigi, priduria V. Bakas, būtina užtikrinti, kad pažeidžiamiausiems asmenims – vaikams, prekybos žmonėmis aukoms, nukentėjusiems nuo sunkių nusikalstamų veikų ir negalintiems savimi pasirūpinti, būtų teikiama kokybiška specializuota teisinė pagalba.

„Taip pat svarbu pagalbą aukoms teikiančius teisininkus skatinti kelti savo kvalifikaciją, įgyti specializaciją ir tinkamai atlyginti už paslaugas“, – įsitikinęs Seimo narys. 

Pasidalinti: