Seimo opozicija: nuo interpeliacijos gelbėjant žemės ūkio ministrą valdantieji sušaukė nenumatytą Seimo posėdį, opozicija jame nedalyvaus

Seimo opozicija: nuo interpeliacijos gelbėjant žemės ūkio ministrą valdantieji sušaukė nenumatytą Seimo posėdį, opozicija jame nedalyvaus

Seimo valdančiųjų iniciatyva trečiadienio rytą paskirtas nenumatytas Seimo posėdis. Tačiau opozicinės frakcijos jame nedalyvaus. Pasak opozicijos atstovų, taip valdantieji, netikėtai iš vakaro  suplanavę ir paskelbę apie šiandien vyksiantį posėdį, bando gelbėti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką nuo interpeliacijos.

Pasak Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Kęstučio Mažeikos, valdančioji dauguma tikėjosi, kad į Seimo posėdį atvyks mažiau opozicijos atstovų ir nepakaks jų balsų žemės ūkio ministro interpeliacijai.

„Valdantieji supranta, kad žemės ūkio ministras neturi daugumos palaikymo Seime. Faktas, kad ketvirtadienis būtų paskutinė jo, kaip ministro, darbo diena, todėl valdantieji griebėsi naktinių sprendimų surengti neeilinį posėdį ir išgelbėti ministrą. Naktiniai sprendimai kaip ir tolimesnis Kęstučio Navicko darbas ministro poste veda į niekur, todėl opozicija tokiuose žaidimuose nedalyvaus“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.

Parlamentarai pažymi, kad vietoj to, jog šio ministro klausimas būtų išspręstas laikantis numatytų procedūrų įprastu parlamentiniu būdu, valdantieji pasirinko beatodairišką K. Navicko gelbėjimo planą, todėl dabar žemdirbiams atveriamos galimybės imtis ir kitokių demokratinių veiksmų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės teigimu, valdantieji savo veiksmais ir toliau demonstruoja aroganciją, nepagarbą parlamentinėms partijoms, visuomenei ir politiniais žaidimais bando gelbėti savo atstovą – žemės ūkio ministrą.

„Valdžioje esantys konservatoriai ir liberalai tokiais veiksmais dar labiau praranda ryšį su krašto žmonėmis, nesupranta jų poreikių. Jie ignoruoja ne tik mūsų, bet ir ūkininkų, žemės ūkio įmonių vadovų, specialistų, maisto pramonės bei Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovų nuomonę. Svarbūs žemės ūkiui klausimai nesprendžiami iš esmės, apsimetant, kad jų nėra, o tai mums visiems sukels skaudžių pasekmių ateityje,“ - sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Trečiadienį Seimo posėdyje nedalyvaus visos opozicinės frakcijos – Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, Darbo partijos frakcija ir Lietuvos regionų frakcija.

 

Pasidalinti: