Seimo opozicija kviečia pokalbio ministrą Kęstutį Navicką

Seimo opozicija kviečia pokalbio ministrą Kęstutį Navicką

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyva antradienį pokalbio Seime opozicinės frakcijos kviečia žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Parlamentarai kelia ministrui klausimus dėl jo kuruojamame sektoriuje besikaupiančių ir gilėjančių problemų.

„Esant tokiai geopolitinei situacijai, kai kitos valstybės žemės ūkį pripažįsta strateginės reikšmės sektoriumi, taiko priemones ir skiria finansavimą ūkių gyvybingumui, tvarumui ir konkurencingumui palaikyti, Lietuvos žemės ūkio ministras užsiima tik jam suprantama pavaldžių institucijų reforma“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Kęstutis Mažeika.

Parlamentaro nuomone, ministras turi atsakyti, kokius sprendimus priėmė reaguojant į sudėtingą situaciją trąšų rinkoje, kokias įgyvendino priemones siekiant palengvinti įtampą trąšų sektoriuje tiek gamintojams, tiek žemdirbiams, taip pat reikia paaiškinimų, kaip planuojama pertvarkyti ir finansuoti rajoninių žemės ūkio skyrių veiklą, kad jų veikla nenutrūktų.

Seimo opozicija pažymi, kad Žemės ūkio ministerijos vykdoma valstybės įmonių reorganizacija palies daugiau nei 500 darbuotojų. Šis sprendimas taip pat kelia klausimų, kiek žmonių išeis iš darbo, kas juos pakeis.

Be to, Seimo nariams kyla abejonių ir dėl to, kad likus mažiau nei dviem mėnesiams iki Lietuvos Bendros žemės ūkio politikos strateginio plano, kurį rengiant buvo pasitelkti konsultantai už 384 tūkst. eurų, pateikimo Europos Komisija šiam dokumentui pateikė net 219 pastabų ir nurodė, kad identifikuotoms silpnybėms įveikti nėra priemonių.

Susitikimas su žemės ūkio ministru šiandien vyks 13 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai).

 

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

Pasidalinti: