Seimo opozicija į valdančiųjų žaidimus nesivels – oficialiu raštu atsakė, kad Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio nekeis

Seimo opozicija į valdančiųjų žaidimus nesivels – oficialiu raštu atsakė, kad Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio nekeis

Seimo opozicija, reaguodama į antradienį trijų valdančiųjų frakcijų – konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ – seniūnų prašymą pakeisti Antikorupcijos komisijos pirmininką Algirdą Stončaitį, teigia, kad valdantieji, kurie pastaruoju metu jau ir taip yra iki kaklo įklimpę savų problemų liūne, griebiasi šiaudo ir bando politiniais žaidimais dėmesį nukreipti į vieną iš opozicijos narių.

Trečiadienį Seimo opozicinių frakcijų – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Darbo partijos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – atstovai raštu informavo valdančiuosius, kad jokių abejonių dėl Algirdo Stončaičio tinkamumo eiti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas neturi, todėl kitos kandidatūros į šias pareigas neketina svarstyti. 

Pasak Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno Luko Savicko, nė viena valstybės institucija nepareiškė priekaištų ar abejonių dėl Algirdo Stončaičio negalėjimo dirbti minėtose pareigose. Todėl, jo teigimu, Seimo opozicinės frakcijos neketina veltis į valdančiųjų politinius žaidimus.

„Juokinga ir kartu graudu, kaip valdantieji tiesiog per galvą versdamiesi bando tampyti vieną ir tą pačią istoriją. Dėl A. Stončaičio buvo kreiptasi į atsakingas valstybės institucijas. Iš jų gauti aiškūs atsakymai, kad visos patikrinimo procedūros jo atžvilgiu buvo atliktos pagal numatytus teisės aktus ir jokių abejonių nėra. Tačiau valdantieji, matyt, jau pernelyg skęsta fantazijose tikėdamiesi savo purvais tepti kitus“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas.

Pasak jo, užtenka pažiūrėti, kiek valdantieji yra prisidirbę su žmonių pasitikėjimą praradusiais ir valstybę į krizes vedančiais jų atstovais, pradedant nuo žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, energetikos ministro Dainiaus Kreivio, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės iki pat konservatorių lyderio, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio.

Šių metų lapkričio 7 ir 9 d. viešojoje erdvėje publikuoti straipsniai, kuriuose buvo teigiama, kad A. Stončaičiui 2019 m. neva neturėjo būti išduotas leidimas dirbti su įslaptinta informacija. Po šių publikacijų, spekuliuojant vieno portalo žurnalistų paskelbta nepatikrinta informacija, Seime atsirado valdančiųjų iniciatyva bet kokiomis priemonėmis pašalinti A. Stončaitį iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų.  

Frakcija pabrėžia, kad Seime buvo gauti Policijos ir Valstybės saugumo departamentų raštai, kurie patvirtino, kad leidimas A. Stončaičiui dirbti su įslaptinta informacija išduotas teisėtai. 

 

Pasidalinti: