Seimo narys A. Stončaitis prašo visuomenės grįžtamojo ryšio dėl naujų e-paspirtukų eismo taisyklių

Seimo narys A. Stončaitis prašo visuomenės grįžtamojo ryšio dėl naujų e-paspirtukų eismo taisyklių

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis vykdo viešąją konsultaciją dėl siūlomų naujų e-paspirtukų eismo taisyklių. Seimo nario apklausa vyksta konsultacijų su visuomene platformoje „Polltix“ (Polltix.co), kur viešojo sektoriaus atstovai tiesiogiai konsultuojasi su visuomene. Viešojoje konsultacijoje gali dalyvauti visi norintys.

  1. Stončaitis remia įstatymo pataisas, kurios draustų e-paspirtukams važiuoti šaligatviais ir pėsčiųjų takais, įvestų 20 kilometrų per valandą greičio limitą ir šalmo bei tamsiu paros metu – šviesą atspindinčios liemenės – reikalavimą. Naujos eismo taisyklės taip pat draustų e-paspirtuku vežti keleivius ir leistų e-paspirtukais važiuoti ne jaunesniems nei 16 metų asmenims, nebent jaunesni išlaikytų specialų kursą.

„Nors aš pats palaikau naujas e-paspirtukų eismo taisykles, labai noriu sužinoti kaip šiuos pasiūlymus vertina plačioji visuomenė, o ypač jauni žmonės, kurie e-paspirtukais naudojasi daugiausiai“. – viešosios konsultacijos idėją aiškina parlamentaras. Jei matysime, kad visuomenė norėtų matyti papildomas eismo taisykles, kurių savo siūlyme neteikiame – jas apsvarstysime. 

Viešosios konsultacijos tekste A.  Stončaitis aiškina, kad šis siūlymas yra teikiamas todėl, kad Lietuva yra viena iš penkių ES šalių, kuri savo teisėje nėra reglamentavusi elektrinių paspirtukų naudojimo. Lietuvoje nei Kelių eismo taisyklėse, nei kituose teisės aktuose elektriniai paspirtukai neegzistuoja. 

Parlamentaras taip pat pažymi, kad 2019 metais Lietuvoje buvo užregistruoti 64 eismo įvykiai kuriuose dalyvavo elektriniai paspirtukai ir kurių metu nukentėjo 67 žmonės, 2020 metais – 99 eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo 101 žmogus, o 2021 m. – net 202 įvykiai, kurių metu nukentėjo net 209 žmonės. Tyrimai rodo, kad didžioji dalis paspirtukininkų patiriamų sužalojimų yra galvos traumos. Daugiau nei 80 proc. galvos traumas patyrusių paspirtukininkų nedėvėjo šalmo. Daugiausia sužalojimų įvyksta vakaro metu.

Apklausos dalyviai atsakydami į klausimą: „ Ar pritariate naujoms e-paspirtukų eismo taisyklėms?“, gali rinktis iš penkių atsakymo variantų:

  1. Pritariu visoms siūlomoms e-paspirtukų eismo taisyklėms
  2. Sutinku, kad reikia reguliuoti e-paspirtukų eismą, bet nesutinku su VISOMIS siūlomomis taisyklėmis (Polltix komentaruose įrašykite su kuriomis sutinkate/nesutinkate)
  3. Jokių eismo taisyklių paspirtukams nereikia
  4. Neturiu nuomonės
  5. Kita (įrašykite Polltix komentarų puslapyje)

 

Apklausa vyks iki Balandžio 17 dienos. Nuoroda į apklausą: https://polltix.co/lt/v/YW9ol3V

 

Pasidalinti: