Seimas pritarė: visi norintys savarankiškai tobulinti savo žinias, per metus galės pasinaudoti 5 papildomais laisvadieniais savišvietai

Seimas pritarė: visi norintys savarankiškai tobulinti savo žinias, per metus galės pasinaudoti 5 papildomais laisvadieniais savišvietai

Šiandien Seimas pritarė parlamentaro Luko Savicko inicijuotoms Darbo kodekso pataisoms, kuriose įteisinamos 5 neapmokamų dienų papildomos atostogos savišvietai. Toks sprendimas, pasak projekto rengėjų,  leis dirbantiesiems ilgiau išlikti konkurencingiems darbo rinkoje,  skatins kelti savo kvalifikaciją, tobulinti įgūdžius ir net prisitaikyti prie sparčiai vykstančių technologinių pokyčių bei skaitmenizacijos procesų.

Šiuo metu galiojančiame Darbo kodekse mokymosi atostogos gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas. O matant šiandien vykstantį inovacijų bumą bei technologijų pažangą, tai neskatina darbuotojų poreikio savarankiškai tobulinti įgūdžius ir įgyti naujų žinių. Dėl to kyla rizika iškristi iš darbo rinkos.

„Šiai dienai išsilaikyti konkurencingam darbo rinkoje vien diplomo nebeužtenka, todėl apsiriboti ties įgytu išsilavinimu ar prieš kažkiek metų sukaupta patirtimi, būtų didelė klaida. Reali situacija rodo, kad ne visi darbdaviai sudaro sąlygas kelti darbuotojų kvalifikaciją ar apmoka tobulinimosi kursus, siunčia į konferencijas ar kaip kitaip skatina tobulėti. Turime ieškoti būdų, kaip žmonėms sudaryti palankias sąlygas net ir dirbant, skirti laiko naujų įgūdžių formavimui, žinių tobulinimui, naujų kompetencijų siekimui. Savišvieta – vienas iš būdų, kaip galima skatinti žmones mokytis visą gyvenimą, tačiau tam žmogus neturi aukoti savo laiko po darbo valandų ar savaitgalių“,  – sako įstatymo projektą inicijavęs parlamentaras Lukas Savickas.

Anksčiau šioms parlamentarų Luko Savicko, Tomo Tomilino ir Lino Kukuraičio siūlomoms Darbo kodekso pataisoms, kurios numato teisę į 5 darbo dienų per metus mokymosi atostogas darbuotojams, besimokantiems savišvietos būdu pritarė ir Trišalė taryba ir LRV. Šiandien projektui pritarė ir Seimas.

„Darbuotojams, kurie mokosi savišvietos būdu, už mokymosi atostogas būtų neapmokama, nebent darbuotojas ir darbdavys susitars kitaip. Savišvietai skirto laiko darbuotojui nereikės pagrįsti dokumentais ar naujus įgūdžius įrodančiomis formaliojo ar neformaliojo švietimo programomis. Šis pakeitimas leis žingsnis po žingsnio formuoti mokymuisi palankią kultūrą, didins darbdavio ir darbuotojo tarpusavio pasitikėjimą bei ilgalaikėje perspektyvoje suformuos  savotišką saugiklį leidžiantį lanksčiau reaguoti į darbo rinkos pokyčius“, – sako darbo kodekso pataisų autorius Lukas Savickas.

Ši naujovė įsigalioja jau nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Pasidalinti: