Seimas pritarė siūlymams, kurie gerins vaikų išlaikymo išmokų administravimą

Seimas pritarė siūlymams, kurie gerins vaikų išlaikymo išmokų administravimą

Antradienį Seimas pritarė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narės Laimos Nagienės inicijuotoms Vaikų išlaikymo išmokų įstatymo pataisoms, kuriomis bus gerinamas vaikų išlaikymo išmokų administravimas.

Priimtu įstatymu išmokų mokėjimas vaikams, kuriems yra priskirtas išlaikymas, nebebus siejamas su reikalavimu nuolat gyventi Lietuvoje – išmokas vaiko išlaikymui gaus ir tie asmenys, kurie yra išvykę iš šalies, pakeitę gyvenamąją vietą, taip pat asmenys, kurie neturi pilietybės ir gyvena Lietuvoje.

Įstatyme nustatyta, kad tais atvejais, kai mirusio skolininko turtą paveldi skolininko vaikai, kuriems buvo mokamos vaikų išlaikymo išmokos, likęs skolininko įsiskolinimas jo mirties dienai nėra išieškomas, o įsiskolinimas nurašomas.

Projekto iniciatorė Seimo narė Laima Nagienė pažymi, kad priimtomis pataisomis taip pat sudaryta galimybė kreiptis dėl išmokų vyresniems negu 18 metų asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas.

Nustačius, kad išmokos buvo išmokėtos neteisėtai, pareiškėjas privalės grąžinti visą neteisėtai gautą pinigų sumą iš karto arba dalimis.

Pakeitimai įsigalios šių metų spalio 1 d. Iki 2017 m. gruodžio 31 d. skolininkui priskaičiuotų palūkanų ir delspinigių išieškojimas nutraukiamas nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos skolininko sumokėtos ir iš jo išieškotos palūkanos bei delspinigiai negrąžinami.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, vidutinė per mėnesį išmokamų išmokų suma siekia 1,376 mln. eurų, jas gauna daugiau nei 20 tūkst. gavėjų, o vidutinis išmokos dydis sudaro 68,49 eurus.

Pasidalinti: