Seimas pritarė demokratų iniciatyvai: visi pasiūlymai dėl azartinių lošimų reguliavimo bus svarstomi kaip vienas paketas

Seimas pritarė demokratų iniciatyvai: visi pasiūlymai dėl azartinių lošimų reguliavimo bus svarstomi kaip vienas paketas

„Priešingai nei konservatoriai, siūlantys tik uždrausti azartinių lošimų reklamą, mes pateikėme esminius Azartinių lošimų įstatymo pakeitimus. Susiklosčiusią situaciją būtina spręsti taikant kompleksines priemones – vienas draudimas tėra lašas jūroje. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad lošimai vyktų atsakingai ir maksimaliai apsaugant pažeidžiamiausius visuomenės narius“, – pabrėžia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, aktyviai siekdama mažinti priklausomybę nuo azartinių lošimų ir spręsti iš to kylančias neigiamas pasekmes lošimuose dalyvaujančio asmens, jo šeimos gyvenimui ir, žinoma, visuomenei, pateikė keletą Azartinių lošimų įstatymo pakeitimų. Šie pakeitimai ne tik apsaugotų piliečius, bet ir didintų paties lošimų sektoriaus atsakomybę.

Šiandien Seimas pritarė demokratų iniciatyvai ir visi pasiūlymai dėl azartinių lošimų reguliavimo bus svarstomi kaip vienas bendras paketas.

„Po pateikimo paprašyta Vyriausybės išvados ir atsakingu paskirtas Seimo Biudžeto ir finansų komitetas. Tai reiškia, kad Seimas, nelaukdamas Vyriausybės planuojamų iniciatyvų, ėmėsi sistemiškai spręsti azartinių lošimų problemas, o ne tik drausti reklamą“, – sako L. Savickas.

Jo teigimu, pasiūlytos priemonės rodo demokratų įsipareigojimą kurti saugesnę ir atsakingesnę lošimų aplinką. Juo labiau kad, pastaraisiais metais vykstant sparčiai lošimų sektoriaus plėtrai, svarbu valdyti su tuo susijusias rizikas.

„Ne dažnai taip nutinka, kad skandalas vienoje srityje (šiuo atveju tai nacionalinio stadiono klausimas) sukuria netikėtą galimybių langą imtis esminių pokyčių kitoje srityje. Tikiuosi, kad šios kadencijos Seime užteks valios ir esminiai pokyčiai bus įgyvendinti“, – sako L. Savickas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ siūlymai:

Nustatyti maksimalią sumą, kurią per kalendorinius metus asmuo gali išleisti lošimuose, susiejant ją su asmens deklaruojamomis pajamomis – iki 15 procentų. O nedeklaravus pajamų – iki dviejų praėjusių metų trečio ketvirčio šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių.

Apriboti azartinius lošimus asmenims iki 21 metų. Tokiu būdu bus sumažinama didesnių finansinių praradimų ar ankstyvojo probleminio lošimo atsiradimo rizika. Jei 19-metis Lietuvoje negali išgerti alaus, kodėl jam turėtų būti prieinami azartiniai lošimai?

Išplėsti mokestinę bazę lošimams – pati pramoga turi turėti savo kainą, o ne tik praloštą sumą. Lošimų organizatorių pelnas išaugo nuo 20 mln. eurų 2020 m. iki daugiau nei 53 mln. eurų 2022 m. Loterijų ir lošimų veikla iš esmės yra garantuoto pelno verslo modelis, todėl valstybė privalo tinkamai subalansuoti taikomų mokesčių dydžius. Surinktos į valstybės biudžetą lėšos reikšmingai prisidėtų prie pinigų plovimo prevencijos azartinių lošimų srityje, socialinių reklamų finansavimo ir kitų prevencinių priemonių didinimo.

Pasidalinti: