Seimas nepritarė įpareigoti maitinimo įstaigas klientams teikti vandenį iš čiaupo

Seimas nepritarė įpareigoti maitinimo įstaigas klientams teikti vandenį iš čiaupo
Deja, šiandien Seime pritrūko vieningos parlamentarų pozicijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nario Luko Savicko siūlytoms Geriamojo vandens įstatymo pataisoms.
 
Jos numatė, kad viešojo maitinimo įstaigos klientų prašymu kartu su tiekiamu maistu turi pateikti teisės aktų nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį iš čiaupo.
 
„Šis žingsnis, tikiu būtų padėjęs ne tik formuoti teisingus visuomenės įpročius suvartoti reikiamą kiekį vandens, nesibaiminant, kad už jį teks sumokėti komercinę kainą, bet ir gerokai prisidėtų prie vienkartinio plastiko sukeliamos taršos mažinimo ir neigiamo poveikio aplinkai. Po šiandienos Seimo sprendimo, panašu, kad maitinimo įstaigų savireguliacija ir interpretacijos dėl galimybės tiekti vandenį iš čiaupo ar bandyti užsidirbti prekiaujant su antkainiu plastikiniais vandens buteliukais ir toliau liks vienose rankose. Tad istorijų ir kuriozų apie stalo vandens aukso kainą atėjus šiltajam sezonui girdėsime ir toliau“, – teigia L. Savickas.
Pasidalinti: