Saulius Skvernelis kreipiasi į premjerę: Vyriausybės prašoma paremti lietuvių mokyklos pastato įsigijimą Suvalkuose

Saulius Skvernelis kreipiasi į premjerę: Vyriausybės prašoma paremti lietuvių mokyklos pastato įsigijimą Suvalkuose

Praėjusią savaitę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis Lenkijos lietuvių bendruomenės kvietimu lankėsi Seinuose, Suvalkuose ir Punske, kur aptarė lietuviško švietimo plėtrą. Po šio vizito S. Skvernelis kreipiasi į premjerę Ingridą Šimonytę, kurios prašoma padėti spręsti lietuviškos mokyklos kūrimo Suvalkuose klausimą.

Pasak S. Skvernelio, Lietuvos valstybė turėtų finansiškai paremti šį projektą – padėti lietuvių bendruomenei Suvalkuose įsigyti mokyklai skirtą pastatą.

„Kreipiuosi į premjerę, kurios prašau inicijuoti Vyriausybės finansinę pagalbą. Suvalkų krašte lietuvių bendruomenė surado pastatą, kuriame galėtų veikti lietuvių bendruomenės vaikų darželis, mokyklos klasė, kultūros centras. Šios patalpos jiems labai reikalingos, todėl belieka sulaukti Vyriausybės iniciatyvos padedant tai nupirkti. Įgyvendinus šį projektą, būtų skiriamas reikalingas dėmesys lietuviams, esantiems etninėse žemėse už Lietuvos ribų, taip pat baigti projektai, kuriuos pradėjome dar praeitoje Vyriausybėje“, – teigia S. Skvernelis.

Pasak jo, tokia investicija ateityje nenuvertės, be to, jau reikia skubių sprendimų, nes 2023 metų rugsėjo 1 d. vaikai, lankantys lietuvišką darželį, jau eis į mokyklą ir labai norisi, kad jie rinktųsi būtent lietuvišką mokymo įstaigą.

Suvalkuose S. Skvernelis apsilankė lietuviškame vaikų darželyje ir susitiko su jo direktore Jolanta Malinauskaite-Vektorine bei kultūros darbuotojais. Darželio vadovė informavo, kad šiuo metu šią ugdymo įstaigą lanko 23 vaikai, o ateinančiais mokslo metais, remiantis tėvų deklaracijomis, darželį lankys 30 auklėtinių. Tai, pasak jos, optimalus vaikų skaičius, kurį gali priimti darželis, kadangi turimos patalpos neleidžia toliau plėstis.

Susitikimo metu Punske su savivaldybės vadovu Vytautu Liškausku bei lietuviškų švietimo ir kultūros įstaigų vadovais buvo aptarta Lenkijos lietuvių tautinės mažumos padėtis, kultūros ir švietimo klausimai. Bendruomenės atstovai iškėlė klausimą dėl atskiros strategijos lietuviams, gyvenantiems už Lietuvos ribų esančiose etninėse žemėse sukūrimo, kadangi, pasak jų, tai specifinis regionas, čia yra sudėtinga pritaikyti bendras taisykles, kurios efektingos kitoms, naujosios emigracijos bendruomenėms.

 

Pasidalinti: