Rezoliucija dėl politinės padėties valstybėje

Rezoliucija dėl politinės padėties valstybėje

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas apsvarstė susiklosčiusią politinę padėtį Lietuvoje, valdančiųjų veiksmus, opiausias šalies problemas ir jų sprendimų būdus.

Primindamas, kad 2020 metais valdantieji dosniai dalinę pažadus apie skaidrumą, laukiančias reformas, tobulesnę politinę kultūrą, kokybinius politikos pokyčius ir visuotinę gerovę, šiuo metu patiria visišką pažadų vykdymo fiasko

Įvertindamas, kad ką tik įvykęs priešlaikinių Seimo rinkimų politinis spektaklis tapo apogėjumi, atspindinčiu visą kadenciją trukusį valdančiųjų arogantišką Seimo ir visuomenės nuomonės nepaisymą, jokios kritikos netoleravimą ir nuolatinį susikompromitavusių ministrų dengimą.

Teigdamas, kad konservatorių bandymas „perkrauti“ Seimą tėra dūmų uždanga kratantis atsakomybės dėl nepavykusių ir laiku nepradėtų reformų, prastėjančios ekonominės situacijos, žmonių realiųjų pajamų kritimo, augančio skurdo ir gyventojų nusivylimo bei 2024-ais visuomenėje kilsiančių įtampų dėl itin mažų fiskalinės drausmės apriboto biudžeto galimybių ir netinkamo Vyriausybės bei visuomenės pasirengimo tokioms pertvarkoms kaip mokesčių, negalios nustatymo ar įtraukaus ugdymo reformos.

Konstatuodamas, kad jau daugiau negu metus mūsų visuomenė išgyvena įvairiapusį - civilinį, ekonominį, socialinį, sveikatos apsaugos, kriminogeninį, pasitikėjimo valdžia  ir kitą - nesaugumą. Nepaisant pavyzdinio mūsų visuomenės susitelkimo padedant Ukrainai, Lietuvos piliečiai jaučiasi vis labiau bejėgiai savo pačių valstybėje. Nusivylimas valdžia, o dar blogiau, demokratija, per praėjusius metus tapo kritiškai žemas, ką rodo sumažėjęs pilietinės galios indeksas bei per pusę metų sparčiausiai Europoje kritęs pasitenkinimas demokratija šalyje. Nepriklausomai nuo to, kas esame, ar pensininkas, ar moksleivis, valstybės tarnautojas ar verslininkas, - visi vienoje ar kitoje srityje jaučiamės nesaugiai, nes šalia objektyvių priežasčių prarandame tikėjimą geresne ateitimi, pasitikėjimą valdžios gebėjimu spręsti mūsų bendruosius klausimus bei savo galia keisti situaciją šalyje.

Atsižvelgiant į tai, kviečia Lietuvos Respublikos Prezidentą imtis telkiančios lyderystės sprendžiant politinę krizę Lietuvoje, o Lietuvos Respublikos Vyriausybę užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą, pradedant nuo šių veiksmų:

  • Nedelsiant imtis mūsų visų vaikų saugumo užtikrinimo Lietuvos mokyklose, kur milžiniškais tempais plinta elektroninių cigarečių, skysto tabako, narkotinių ir kitokių nuodingų medžiagų vartojimas. Nesant švietimo ministrui, pasitelkus naujus Seimo priimtus krizių valdymo instrumentus garantuoti efektyvią problemos sprendimo koordinaciją valstybės lygiu, užtikrinti teisėsaugos, žalingų įpročių prevencijos programų ir vaikų užimtumo priemonių sinergiją.
  • Grąžinti esminį buvusios Vyriausybės prioritetą - socialinį šeimos saugumą - į aukščiausią politikos prioritetų poziciją. Ženkliai didinti paramą vaikus auginančioms šeimoms, užtikrinant vaikus auginančių tėvų karjeros apsaugos ir palaikymo priemones, galimybę lanksčiai derinti darbo ir šeiminius įsipareigojimus, formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į šeimą kaip visuomenės ir valstybės pagrindą bei tautos išlikimo garantą. Užtikrinti palankios aplinkos auginti vaikus sudarymą, būsto nuomos ar įsigijimo jaunoms šeimoms galimybes bei nemokamą pradinukų maitinimą mokyklose.
  • Saugoti Lietuvos žmonių gyvybes iš esmės gerinant sveikatos apsaugos paslaugas Lietuvoje. Nutraukti gėdingą Lietuvos atsilikimą ES pagal mirtingumą nuo išvengiamų ligų bei ilginti sveiko gyvenimo trukmę: investuoti į ligų prevenciją, eilių mažinimą bei psichologinės pagalbos prieinamumą.    

Įvertindamas sudėtingą mūsų šalies ir jos gyventojų situaciją, kviečia visą visuomenę susitelkti sprendžiant kasdieną kylančius iššūkius, o savo sričių ekspertus turinčius darbo patirtį buvusiose Vyriausybėse ir visus norinčius skirti savo žinias ir energiją darbui vardan Lietuvos, telktis į Demokratų politinę bendruomenę bei kartu kurti saugią Lietuvos žmonių ateitį.

Pasidalinti: