Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė dalyvavo LŠDPS organizuotoje diskusijoje „Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos?“

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė dalyvavo LŠDPS organizuotoje diskusijoje „Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos?“

Seimo narė, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė 2022 m. rugpjūčio 22 d. dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizuotoje diskusijoje „Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos?“. Diskusijoje taip pat dalyvavo Seimo narys Edmundas Pupinis, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, viceministras Ramūnas Skaudžius ir kt.

Diskusijos metu profesorė kėlė klausimus dėl darbo apmokėjimo sistemos, kuri yra nepakankamai adekvati mokytojo veiklai. Daug klausimų kyla ir dėl Pedagogų karjeros modelio aprašo projekto, kuriame numatytos pedagogų pareigybės, pvz., patyręs mokytojas. Profesorė ironizavo, kad, vadovaujantis ta pačia logika vadinsime ir patyręs profesorius (nepatyręs profesorius). Pareigybėse surašytos papildomos veiklos, už jų vykdymą mokytojai, švietimo pagalbos specialistai turėtų gauti atlygį. Tai reiškia, kad ateityje tiek mokytojams, tiek švietimo pagalbos specialistams realus atlyginimas nepakils.

Taip pat buvo klausta, kaip yra apibrėžta ugdymo kokybė, dabar šia sąvoka yra manipuliuojama. Kaip suprantamas bendrasis išsilavinimas.

Pabrėžta eutrofikacija nuo biurokratijos, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai turi pildyti įvairias formas, ataskaitas ir kt., taip jie atitraukiami nuo pagrindinės veiklos. Buvo keliami ir kiti klausimai.

Pasiūlyta sudaryti darbo grupę, kuri išryškintų tikslus ir nubrėžtų veiklos vektorius.

 

Pasidalinti: