Prie Susisiekimo ministerijos – gyventojų piketas dėl eismo ties Vieviu

Prie Susisiekimo ministerijos – gyventojų piketas dėl eismo ties Vieviu

Ketvirtadienį, gruodžio 15 d., nuo 12 iki 13 val. prie Susisiekimo ministerijos vyks piketas, kuriame tikimasi, kad dalyvaus Elektrėnų savivaldybės Vievio, Kazokiškių ir kitų aplinkinių seniūnijų gyventojai, patiriantys didelius nepatogumus dėl transporto priemonių neracionalaus eismo organizavimo ties Vieviu.

Piketo metu planuojama įteikti susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui peticiją, kuria prašoma jo vadovaujamos ministerijos, kaip valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos steigėjos, užtikrinti, kad kuo skubiau būtų atnaujintas transporto priemonių eismas per magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda Paparčių viaduką Vievyje, nelaukiant rangos sutartyse numatytų darbų pabaigos datos arba artimiausiu metu surasti realią, kad ir laikiną, alternatyvą.

Pasak piketo organizatoriaus ir vieno iš peticijos iniciatorių Elektrėnų savivaldybės tarybos nario Gintaro Jančiausko, ši situacija yra Susisiekimo ministerijos ir Elektrėnų savivaldybės vadovų politinės atsakomybės fiasko ir išskirtinio nesusikalbėjimo, neveiklumo, neūkiškumo bei bendruomenės poreikių ignoravimo pavyzdys.

„Keli tūkstančiai Vievio ir aplinkinių seniūnijų gyventojų dabar yra priversti kentėti 1-1,5 metų patiriamas išlaidas ir didžiulius nepatogumus. Apylankų ilgis, kuriomis kasdien tenka važiuoti žmonėms į namus, siekia keliasdešimt kilometrų. Nematome iš Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovybės noro veikti vietinių gyventojų labui ir greičiau spręsti šią problemą“, – teigia G. Jančiauskas, atstovaujantis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Elektrėnų skyriui.

Anot jo, gyventojai jau daugiau nei metus laiko, kai prasidėjus rekonstrukcijos darbams 2021 m. lapkričio 13 d. buvo nugriautas viadukas, norėdami patekti iš šiaurinės Vievio miesto dalies į pietinę ir atvirkščiai yra priversti važiuoti apylankomis.

Lyg to būtų maža, 2022 metų gegužės mėnesį buvo uždaryta ir Vievio seniūnijoje esanti Balceriškių geležinkelio pervaža dėl pradėto įgyvendinti kito transporto mazgo projekto – automobilių tunelio statybos geležinkelyje Lentvaris-Vievis, tuomet apylankų ilgis išaugo iki keliasdešimties kilometrų.

Peticijoje, kurią jau pasirašė apie 1000 gyventojų, nurodoma, kad kiekvieną dieną dėl neatnaujinto transporto priemonių eismo per Paparčių viaduką Vievyje vairuotojai patiria apie 25 tūkst. Eur  papildomų išlaidų degalams, kurios per pusę metų sudarys daugiau nei 4 mln. EUR (į šią sumą nėra įtraukti kaštai dėl transporto priemonių amortizacijos ir gaištamo laiko apylankose).

Be to, peticijos autorių teigimu, gyventojams didėja rizika laiku nesulaukti tarnybų pagalbos dėl organizuoto eismo apylankomis, regione veikiančios įmonės patiria papildomas veiklos išlaidas, o tai neigiamai atsiliepia jų gaminamos produkcijos konkurencingumui.

Taip pat išaugo mokyklinių autobusų maršrutų atstumai, todėl kaimiškose vietovėse gyvenantys pradinių klasių mokiniai į mokyklą išvyksta apie 6.00 val. ryte ir grįžta namo tik apie 16.30 val. Dalis kaimiškose vietovėse gyvenančių moksleivių yra priversti atsisakyti savo popamokinės veiklos ir pamėgtų būrelių lankymo dėl jų tėvams nepakeliamai išaugusių transporto išlaidų.

Negana to, nurodoma, kad gyventojai patiria nepatogumus (triukšmą, vibraciją) dėl laikinomis apylankomis važiuojančio sunkiojo transporto, nors iki viaduko uždarymo tokio transporto judėjimas tam tikrose gyvenamosiose vietovėse buvo apskritai draudžiamas arba tokio transporto judėjimas nebuvo toks intensyvus, taip pat yra sutrikdytas vietos bendruomenių įprastinis funkcionavimas, padidėjusi oro taršą.

Peticijos autoriai, atsižvelgdami į aukščiau išdėstytas aplinkybes, prašo valdžios atstovų gerbti gyventojus ir jų poreikius bei šiuo itin ekonomiškai sunkiu laikotarpiu neversti patirti papildomus socialinius, finansinius sunkumus ir užtikrinti, kad eismas minėtu viaduku būtų atnaujintas nedelsiant arba artimiausiu metu surasti realią, kad ir laikiną, alternatyvą, kuri grąžintų bendruomenę į įprastą gyvenimą.

Nuoroda į peticiją: https://www.peticijos.lt/visos/78907/del-automobiliu-eismo-ties-vieviu-sunormalizavimo/

Pasidalinti: