Prezidentas sureagavo į Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nuogąstavimus dėl galimai neskaidrių aplinkos ministro Simono Gentvilo pataisų

Prezidentas sureagavo į Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nuogąstavimus dėl galimai neskaidrių aplinkos ministro Simono Gentvilo pataisų

Seimo spalio mėn. 14 d. priimtos kontraversiškos aplinkos ministro Simono Gentvilo teiktos Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisos, kurios leistų ministrui laisvai interpretuoti įstatymus ir nustatyti atvejus, kada aplinkosaugininkai gali nereaguoti į iškvietimus apie galimus aplinkosaugos pažeidimus, nesulaukė Prezidento Gitano Nausėdos pritarimo. Prezidentas tokias pataisas vetavo.

„Džiaugiuosi, kad Prezidentas, kitaip nei valdančioji dauguma, išgirdo mūsų nuogąstavimus, kad ministro įsakymu spręsti, į kuriuos aplinkos apsaugos pranešimus reikia reaguoti, o į kuriuos – ne, yra mažų mažiausiai keista, o taip pat dvelkia biurokratizmu ir korupcija. Vienasmeniai sprendimai, sudarant sąlygas nereaguoti į iškvietimus, sumažintų pasitikėjimą aplinkos apsauga. Belieka apgailestauti, kad ministras suka visai kitu keliu nei buvo žadėta po „Grigeo Klaipėda“ skandalo. Nors bendras įstatymas buvo labai reikalingas ir jį palaikiau komitete, tačiau ministro paskutinę minutę pateiktos, Specialiųjų tyrimų tarnybos filtro nepraėjusios ir neskaidriai atrodančios pataisos kompromitavo visą įstatymą“, – teigia Seimo narys Tomas Tomilinas.

Svarstant įstatymą buvo siūlytos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario T. Tomilino įstatymo pataisos, kuriomis būtų patvirtintas algoritmas dėl laiko, per kurį pareigūnai turėtų reaguoti į mažesnės svarbos iškvietimus, o ministrui nebūtų palikta galimybės nurodyti, į kuriuos iškvietimus galima nereaguoti. Deja, valdančiosios daugumos balsais, Seimas nusprendė nepritarti tokiam pasiūlymui.

Parlamentaras Domas Griškevičius taip pat teigiamai vertina Prezidento veto ir ragina užtikrinti gyventojų teisę sulaukti atsako į pilietiškus pranešimus apie galimus aplinkosaugos pažeidimus.

„Jei mes nereaguosime į žmogaus skundą dėl mažo pažeidimo, kaip galime tikėtis pilietiškumo dėl rimtesnių pažeidimų, kur pranešusiems gali grėsti pažeidėjų kerštas. Raginu ministrą ir valdančiąją daugumą atsižvelgti į tikslingą Prezidento veto bei užtikrinti svarbaus ir reikalingo įstatymo pakeitimų priėmimą, atsiribojant nuo keistų ir vienašališkų sprendimų“, – sako D. Griškevičius.

Prezidentas grąžino Seimui svarstyti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas pateikdamas savo matymą, kaip turi būti reglamentuojamas gamtosaugos pareigūnų reagavimo į visuomenės skundus algoritmas.

 

 

Pasidalinti: