Po demokratų kreipimosi dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje generalinė prokurorė pavedė STT atlikti tyrimą

Po demokratų kreipimosi dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje generalinė prokurorė pavedė STT atlikti tyrimą

Reaguodama į Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ šeštadienį Generalinei prokuratūrai pateiktą raštą, kuriuo prašoma įvertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje, generalinė prokurorė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikti nurodytų faktinių aplinkybių patikslinimą ir priimti sprendimą.

„Negali kilti jokių abejonių dėl lėšų krašto apsaugai panaudojimo. Naujieji auksiniai šaukštai negali būti toleruojami. Todėl šiuo atveju būtina išsiaiškinti visas aplinkybes, kokios verslo įmonės ir kokius pasiūlymus teikė krašto apsaugos ministrui A. Anušauskui bei KAM darbuotojams, taip pat, kas tie Seimo nariai ir už jų stovinčios verslo grupės, kurios bandė daryti įtaką“, – pabrėžia Demokratų frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

S. Skvernelio teigimu, valstybės institucijos privalo užtikrinti skaidrų ir efektyvų valstybės lėšų panaudojimą, kad valstybės biudžeto pinigai netaptų pasipelnymo šaltiniu, būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui ir korupcijai.

Pasidalinti: