Po anoniminio ministerijos darbuotojų laiško „Vardan Lietuvos“ pokalbio kviečia ŠMSM viceministrę Agnę Kudarauskienę

Po anoniminio ministerijos darbuotojų laiško „Vardan Lietuvos“ pokalbio kviečia ŠMSM viceministrę Agnę Kudarauskienę

Antradienį Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nariai pokalbio Seime susitiks su švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene. Parlamentarai kels klausimus dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuojamos profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarkos, viceministrės A. Kudarauskienės tinkamumo eiti pareigas ir kitus klausimus.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė teigia, kad ŠMSM inicijuojama profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka jau nebe pirmą kartą kelia daugybę klausimų.

Be to, parlamentarė pažymi, kad Seimo nariai sulaukė anoniminio, kurį, kaip nurodoma, pasirašė dėl galimo susidorojimo prisistatyti bijoję ŠMSM darbuotojai. Pasak Seimo narės, jame pateikiama informacija apie A. Kudarauskienės galimą neskaidrų dalyvavimą tam tikrose Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklose, taip pat spaudimą kitiems asmenims.

„Profesinio mokymo įstaigų tinklo optimizavimas iš esmės grindžiamas mokyklų sujungimu, dažnu atveju – nepakankamai aiškiu, taip pat yra ir dėl organizuojamo „vieno langelio“ principo, kitų klausimų. Nėra aišku, koks bus profesinio rengimo centrų likimas, kas taps jų dalininkais, kaip šiais centrais bus disponuojama. Nerimą sustiprino ir Seimo nariams atsiųstas minėtas laiškas apie viceministrės veiklą. Todėl būtina išsiaiškinti, ar viskas šiuo metu yra skaidriai ir profesionaliai daroma profesiniame mokyme“, – teigia Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Susitikimas vyks rugsėjo 6 d. 16 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Jį numatyta transliuoti tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

LRS nuotrauka.

Pasidalinti: