T. Tomilinas kviečia pasirašyti peticiją dėl maisto švaistymą mažinančių įstatymų priėmimo

T. Tomilinas kviečia pasirašyti peticiją dėl maisto švaistymą mažinančių įstatymų priėmimo

Labai reikia Jūsų pagalbos! Pasirašykite tarptautinę peticiją dėl maisto švaistymą mažinančių įstatymų priėmimo Lietuvoje ir Europoje!

Peticiją lietuvių kalba rasite čia: https://www.tilt.green/lt/food-waste

Maisto kainos parduotuvėse, iš tiesų, liūdina ne vieną šalies gyventoją, priverstą dažniausiai rinktis ne šviežiausius, sveikiausius ar mėgstamiausius, o pigiausius maisto produktus. Šiame kontekste šokiruojančiai skamba žinia, jog dešimtys tonų tinkamo naudoti maisto tiesiog išmetamos.

Jau netrukus Seime laukia svarbiausias sprendimas, kuris gali situaciją pakeisti iš esmės, tačiau tam labai svarbus visuomenės palaikymas.

Seimas 2023 m. pabaigoje po svarstymo pritarė mano ir kitų Seimo narių siūlymui įpareigoti didžiąsias maisto prekių parduotuves dažniau paaukoti maistą abdarai, deklaruoti aukojamo maisto kiekius, sudaryti privalomas sutartis su labdaros organizacijomis ir siekti pažangos maisto švaistymo mažinimo srityje.

Tikimės, jog tokia sistema taip pat paskatins prekybos tinklus dažniau taikyti nuolaidas būtiniausiems maisto produktams, kurių galiojimo laikas artėja prie pabaigos. Tokiu atveju naudą pajustų ne tik paramą maistu gaunantys gyventojai, bet ir visi parduotuvių klientai.

Idėjos pristatymas videoreportaže: https://youtu.be/LC-pFCF8ROI

Pasidalinti: