Parlamentarė Laima Mogenienė rengia spaudos konferenciją – aptars smulkaus ir vidutinio verslo iššūkius bei problemas, tarėjo instituto įkūrimo būtinybę

Parlamentarė Laima Mogenienė rengia spaudos konferenciją – aptars smulkaus ir vidutinio verslo iššūkius bei problemas, tarėjo instituto įkūrimo būtinybę

Trečiadienį, spalio 5 d., Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narė Laima Mogenienė inicijuoja spaudos konferenciją, kurios metu aptars naujus iššūkius ir įsisenėjusias problemas, su kuriais susiduria Lietuvos smulkus ir vidutinis verslas, bei tokių verslų tarėjo instituto įkūrimo būtinybę.

„Smulkus ir vidutinis verslas – vienareikšmiai yra sveikos ekonomikos stuburas. Smulkaus verslo problemos, o neretai, ir išlikimo klausimai paaštrėjo ekonominių sunkumų kontekste. Tačiau giluminiai reiškiniai, neigiamai veikiantys smulkiausio verslo aplinką ir potencialą tęsiasi jau daug metų. Vis plačiau kalbama apie smurtą šeimoje, apie mobingą valstybinėse įstaigose ir organizacijose, tačiau lieka užmiršta ir nutylėta valstybinių institucijų ir verslo santykių sritis, iš kurios taip pat ateina labai neraminantys signalai“, – teigia parlamentarė L. Mogenienė.

Pasak Seimo narės, už kiekvieno žlugusio ar sužlugdyto verslo stovi gyvi žmonės, jų laikas, lėšos, šeima, ateitis ir visas gyvenimas. Todėl, L. Mogenienės teigimu, kyla klausimų, ar aukšto pareigūno frazė apie tai, kad žlungantys verslai nėra didelė problema valstybei, nenusižengia elementariai logikai ir paprastam žmogiškumui?

Taip pat bus kalbama apie smulkaus ir vidutinio verslo tarėjo instituto įkūrimo būtinybę Lietuvoje.  Primenama, kad Seimo narių grupė, Laimos Mogenienės iniciatyva, registruoja Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymo papildymą, numatantį tokio tarėjo instituto sukūrimą.

Kartu su Seimo nare spaudos konferencijoje dalyvaus advokatė, visuomenininkė Rūta Visocnik ir verslo konsultantė, asociacijos „Nematerialaus turto fondas“ vadovė Lina Grigė.

Spaudos konferencija vyks 9.00 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai, 2 a.). Ji bus transliuojama tiesiogiai Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=WnD1kcsxSFo.

Pasidalinti: