Padėkite kovoje su išaugusiomis būsto paskolų palūkanomis!

Padėkite kovoje su išaugusiomis būsto paskolų palūkanomis!

Prisijunkite prie iniciatyvos – pasirašykite ir padėkite kovoje su išaugusiomis būsto paskolų palūkanomis!

Pasirašydami Jūs palaikote Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo papildymą, kuris reikalingas, kad palūkanas už būsto paskolas mokantys žmonės dalį sumos galėtų susigrąžinti deklaruodami pajamas. 

- Kodėl tai svarbu? Būsto paskolas dažniausiai moka jauni asmenys, dažnai tai jaunos šeimos su vaikais. Išaugusios būsto paskolų palūkanos, sumokamos bankams, reikš šimtais ar net tūkstančiais eurų padidėjusias gyventojų metines išlaidas. 

- Kaip priimtas įstatymas veiks? Būsto paskolos turėtojas, deklaruodamas pajamas iš sumos, nuo kurios moka mokesčius, galės atimti sumokėtų palūkanų dydžio sumą. Susidariusi mokesčių permoka asmeniui bus grąžinta. 2022 m. paskolos turėtojas per metus vidutiniškai sumokėjo 1038 eurus palūkanų (2023 m. šis vidurkis augs), nuo šios sumos asmuo galėtų atgauti iki 207,6 eurų. 

- Kodėl projektui reikia Tavo parašo? Tam, kad iniciatyva būtų svarstoma Seime, reikia surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. Lietuvos piliečių parašų. Todėl kiekvieno Jūsų parašas yra labai svarbus.

- Kaip pasirašyti? Tai galite padaryti elektroniniu būdu. Vyriausioji rinkimų komisija tam sukūrė specialią nuorodą: https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/78108?fbclid=IwAR2mEGEMu6pLXsoxzdIbNiAE5rrMBiz12XliOmWR6Qf5MZDJuOpUpGiUDDI 

 

! Atkreipiame dėmesį, kad pasirašyti užtenka tik 1 kartą - el. būdu arba gyvai lape pas savanorius. Pasirašius 2 kartus jūsų parašas VRK sistemoje nebus užskaitytas.Kviečiame dalytis šiuo įrašu ir savo paskyroje!

 

Dėkojame už susitelkimą bendram tikslui! Ačiū Jums!

 

Svarbiausi klausimai apie iniciatyvą:

 

Pasidalinti: