Opozicija prašo Seimo pirmininkės atsakyti į klausimus dėl K. Bartoševičiaus tyrimo medžiagos nutekinimo

Opozicija prašo Seimo pirmininkės atsakyti į klausimus dėl K. Bartoševičiaus tyrimo medžiagos nutekinimo

Seimo opozicija parengė neeilinės sesijos darbotvarkę, kurioje numatyta išgirsti atsakymus iš Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen dėl galimo informacijos apie vykstantį ikiteisminį tyrimą atskleidimo K. Bartoševičiui. Taip pat numatyta svarstyti teisės aktus, stiprinančius vaiko teisių apsaugą, valstybės garantuojamą teisinę. Šiuo metu renkami parlamentarų parašai dėl neeilinės Seimo sesijos surengimo.

Už neeilinę sesiją dar praeitą savaitę pasisakė opozicinių Darbo partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai bendru sutarimu.

Tik, kaip pažymi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai per naktį persigalvoję nusprendė nepalaikyti neeilinės sesijos, taip mažindami visuomenės galimybę sužinoti aukščiausių šalies pareigūnų paaiškinimus, nebandant dangstyti valdančiųjų partijų atstovų, taip pat, kas yra labai svarbu – operatyviai priimti svarbius teisės aktus, kuriais būtų suteikiama daugiau pagalbos nukentėjusiems vaikams, jų artimiesiems.

„Visuomenei, o kartu ir mums, kyla daug neatsakytų klausimų, susijusių su visą Lietuvą šokiravusia galima nusikalstama veika. Reikia atskirti du dalykus. Mes nekalbame apie jos tyrimą, kokios apimties, kokiu sunkumu buvo galimai padarytas nusikaltimas, tai nustatys teismas. Tačiau mes prašome viešų paaiškinimų iš Seimo pirmininkės ir generalinės prokurorės dėl galimos ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimo. Taip pat imamės iniciatyvos stiprinti vaikų apsaugos, teisinės pagalbos reglamentavimą. Tikimės, kad to būtinybę supranta ne tik opozicijos, bet ir dalis valdančiųjų atstovų“, – teigia Lukas Savickas.

Parlamentarai numatytoje darbotvarkėje kelia klausimus, ar po susitikimo su generaline prokurore Seimo pirmininkė pasidalino gauta informacija su savo sekretoriato darbuotojais, padėjėjais, ar su kuo nors iš Liberalo sąjūdžio partijos ir frakcijos Seime narių, patarėjų, jei taip, su kokiais asmenimis ir kokia informacija buvo pasidalyta.

Taip pat parlamentarai prašo Seimo pirmininkės atsakyti, ar ji po minėto generalinės prokurorės vizito susitiko su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų partijos frakcijos Seime nariais, patarėjais, ar TS-LKD partijos nariais, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ar Vyriausybės nariais, ir jeigu tai įvyko, prašoma nurodyti konkrečius asmenis.

Seimo nariai prašo informacijos patikslinimo ir iš generalinės prokurorės.

Iš viso Seimo Pirmininkei ir generalinei prokurorei opozicijos atstovai parengė 23 klausimus.

Neeilinės Seimo sesijos metu, kaip nurodo L. Savickas, numatyta svarstyti labai svarbius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo, Baudžiamojo proceso kodekso, Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus, siekiant stiprinti pagalbą tokio pobūdžio nusikaltimų aukoms, jų artimiesiems, taip pat suteikti geresnes sąlygas jiems teisinę pagalbą teikiantiems advokatams – galimybė specializuotis seksualinės prievartos prieš vaikus bylose, gauti padidintą valstybės apmokamų paslaugų tarifą.

 

Pasidalinti: