Oficialiai įregistruota Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“

Oficialiai įregistruota Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“

Teisingumo ministerija patvirtino, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ partijos registravimo procesas yra baigtas. Ministerija patvirtino pateiktų duomenų tikrumą bei įstatų ir programos atitikimą įstatymų numatytiems reikalavimams, tad demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ yra oficialiai įregistruota, o partijos valdyba šiandien susirinko pirmajam posėdžiui.

Steigiamasis demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas vyko sausio 29 dieną Palangoje. Tapti naujos politinės jėgos steigėjais panoro daugiau kaip trys tūkstančiai žmonių. Dauguma iš jų – iki tol nedalyvavę politinėje veikloje.

 Anot partijos pirmininku išrinkto Sauliaus Skvernelio, prieš pusmetį su grupe parlamentarų subrandinta idėja įkurti naują frakciją Seime siekiant konstruktyviai spręsti esmines problemas, kurti pozityvią darbotvarkę ir nepalikti visuomenėje užmirštų grupių labai greitai parodė, kad šis sprendimas buvo teisingas. Dar daugiau, matant visuomenės palaikymą ir norą jungtis prie naujai besikuriančio politinio darinio, paskelbta apie ketinimus kurti partiją.

„Šiandien įvyko pirmasis partijos valdybos posėdis, kurio metu ne tik aptarėme esmines savo veiklos kryptis, bet ir pasisakėme dėl įsipareigojimų didinti gynybai skiriamą finansavimą. Esamų įvykių kontekste žodžiai „Vardan Lietuvos“ įgyja papildomą svarbą ir jėgą. Galiu tik dar kartą akcentuoti, kad esame pasiryžę konstruktyviai dirbti ir prisidėti prie Lietuvai būtinų sprendimų priėmimo čia ir dabar. Ginsime ir saugosime demokratines vertybes tiek Lietuvoje, tiek visomis išgalėmis palaikydami didvyrišką ukrainiečių kovą už savo ir visos Europos laisvę ir demokratiją“, – sako demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Oficialiai įsteigus Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ savo veiklą pradės ir partijos skyriai įvairiuose regionuose. Tik paskelbus apie iniciatyvą steigti partiją prie jos prisijungė daugybės savivaldybių tarybų nariai ir merai, ėmė kurtis frakcijos „Vardan Lietuvos“ savivaldybėse.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ jau turi savo frakcijas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, Anykščių, Kretingos, Šilutės, Lazdijų, Pasvalio, Rokiškio rajonų ir Neringos savivaldybių tarybose.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ yra centro kairės politinė jėga. Jau žengiant pirmuosius partijos kūrimo žingsnius,  14 steigėjais tapusių Seimo narių vieningai sutarė, kad naujai besikurianti politinė jėga ypatingą dėmesį skirs valstybės valdymo ir socialinės nelygybės mažinimo klausimams. Taip pat – besiformuojančios partijos prioritetinėmis sritimis įvardijama ekonomika visiems ir realus žaliojo kurso įgyvendinimas Lietuvoje.

„Mūsų frakcijos siekis Seime buvo – konstruktyvus dialogas ir bendrų sprendimų paieška, leidžianti spręsti esmines problemas. Visuomenės palaikymas parodė, kad einame tinkama linkme: turime tęsti savo pradėtus darbus ir vykdyti įsipareigojimus savo rinkėjams. Taip, naujai įkurta partija savo veiklą pradeda gana sudėtingu laiku, kai pačiai Lietuvai tenka spręsti visuomenę skaldančius klausimus, o tuo pačiu būti vieningiems pasaulį drebinančiame mūsų kaimynystėje vykstančio karo kontekste. Turime būti vieningi, mokėti koreguoti visus iš anksto numatytus žingsnius ir daryti tai, ko šiuo metu labiausia reikia – padėti apsiginti Putino agresiją patiriančiai Ukrainai, kuri saugodama ir gindama savo valstybę tuo pačiu saugo ir mus“,  – sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Lukas Savickas.

Pasak L. Savicko, naujai susikūrusi partija jau spėjo pademonstruoti, kad turi aiškią poziciją ir demonstruoja valstybinį požiūrį į telkiančią lyderystę.

„Vieningai pritarėme rezoliucijai „Dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą“, kreipėmės į Europos valstybių žaliųjų partijas, siekdami veikti vieningai, kad sankcijų Rusijai ir Baltarusijai tik daugėtų, o izoliacija griežtėtų, remiame Europos Sąjungos kandidatės statuso suteikimą Ukrainai, stengiamės, kad šio veiksmo būtinumą suprastų ir kitos partijos Europoje. Pasitikiu mūsų partijos bendruomene, žinau, kad jie ne tik padarys viską vardan Lietuvos, bet ir vardan Ukrainos ir visų mūsų saugumo“ – partijos demokratai „Vardan Lietuvos“poziciją svarbiais klausimais akcentuoja parlamentaras Lukas Savickas.

Pasidalinti: