Metai atviros agresijos prieš taikią Ukrainos tautą

Metai atviros agresijos prieš taikią Ukrainos tautą
„Metai atviros agresijos prieš taikią Ukrainos tautą. Dešimtys tūkstančių beprasmių aukų, milijonai suluošintų likimų, sugriautų šeimų. Įkvėpti stiprios valios priešintis ukrainiečiai padarė tai, kas net jiems patiems atrodė neįmanoma - apgynė ir toliau sėkmingai gina savo laisvę.
 
Jau metus laiko viso pasaulio dėmesio centre - Ukrainoje žūstantys žmonės ir pagalba pabėgėliams. Tačiau karas atneša ir daugiau pasekmių - nėra gyvenimo srities, kurios nebūtų palietęs sukeltas karas. Rusijos invazija palieka gilius randus Ukrainoje.
Tačiau šiandien norisi atkreipti dėmesį ir į šviesiąją pusę. Rusijos karas prieš Ukrainą parodė neįtikėtinai stiprią, nepalaužiamą Europos ir daugelio pasaulio valstybių vienybę padedant Ukrainai, sustiprino ir sutvirtino NATO aljansą.
 
Šiandien didžiuojuosi Lietuva ir mūsų tautiečiais, kurie nepailsdami remia ir aukoja, vykdo pavojingas misijas, kurie atveria savo širdis ir namų duris ukrainiečiams. Nepaisydami to, kad rusų orkai naikina viską, kas pakeliui, Ukrainos žmonės bando toliau gyventi, džiaugiasi tais, kurie jais rūpinasi, ir dėkoja už paramą.
 
Šiandien Ukraina yra tauta, kuri didžiuojasi savo šalimi ir ją gina, ir tai yra pavyzdys mums visiems. Priešas yra visai šalia, tad turime Lietuvoje ugdyti pilietinę valią priešintis. Nesvarbu, kad priklausome NATO aljansui, už savo saugumą esame pirmiausia atsakingi mes patys.
 
Kad ir kiek dar tęstųsi šis ilgas, alinantis karas, neturime teisės pavargti padėti ir remti ukrainiečius - jie ne tik gina savo šalį, jie taip pat gina mūsų bendras vertybes ir pagrindinius tarptautinės teisės principus.
Slava Ukraini! Heroiam slava!“
 
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
Pasidalinti: