L. Nagienė: lengvata vykti tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais reikalinga ne tik studentams, bet ir mokiniams

L. Nagienė: lengvata vykti tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais reikalinga ne tik studentams, bet ir mokiniams

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti Transporto lengvatų įstatymo pataisas, kuriose numatoma  leisti tolimųjų ir priemiestinių maršrutų autobusais ir traukiniais mokinius vežti su 50 proc. nuolaida.

Šios pataisos bus svarstomos pavasarį. Pristatydama pataisą, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė pabrėžė, kad Lietuva yra įsipareigojusi skatinti darnų judumą, švelninti transporto poveikį klimatui ir mažinti individualių automobilių naudojimą, todėllengvata paskatintų persėsti į viešąjį transportą.

„Šeimos su vaikais keliauja automobiliu, nes keliauti traukiniu ar autobusu tikrai neapsimoka. Taigi būtina įteisinti lengvatas moksleiviams keliauti tarpmiestiniais autobusais ar traukiniais. Dabartinis reguliavimas nesudaro galimybių formuoti vaikų keliavimo įpročių, nes moksleivių kelionės į stovyklas, muziejus ir teatrus didmiesčiuose vyksta tik su tėvais automobiliu ar kartais mokyklos užsakytais autobusais“, – teigia L. Nagienė.

Be to, atkreipia dėmesį L. Nagienė, moksleiviai lig šiol savotiškai diskriminuojami: studentai perka lengvatinius bilietus, o mokiniai turi mokėti visą kainą.

Pasidalinti: