Konservatorių vertybinė politika – fiktyviai kvalifikacijas įgijusi viceministrė A. Kudarauskienė „sėkmingai“ kuruoja profesinį mokymą

Konservatorių vertybinė politika – fiktyviai kvalifikacijas įgijusi viceministrė A. Kudarauskienė „sėkmingai“ kuruoja profesinį mokymą

Šią savaitę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nariai Seime susitiko su švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene. Parlamentarai iš jos išgirdo stulbinantį prisipažinimą – dirbdama Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre A. Kudarauskienė fiktyviai įgijo net kelias kvalifikacijas. Tačiau tai, anot Seimo narių, jai netrukdo užimti aukštas pareigas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM).

Susitikimo metu viceministrė A. Kudarauskienė teisinosi, kad sutiko fiktyviai mokytis nenorėdama konfliktuoti su minėto profesinio mokymo centro vadovybe ir suprasdama, kad priešingu atveju turėtų išeiti iš darbo.

Pasak frakcijos atstovės, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojos prof. habil. dr. Vilijos Targamadzės, tokiu būdu viceministrė pasidavė netiesioginiam darbovietės vadovybės spaudimui.

„Kyla klausimas, ar ji gali skaidriai ir profesionaliai kuruoti profesinio mokymo sritį. O ypač dabar, kai ŠMSM vykdo profesinio mokymo įstaigų tinklo optimizavimą. Negalima paneigti, kad ši pertvarka nepaliečia ir daug suinteresuotų pusių, ypatingai verslo subjektų“, – teigia prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Minėto susitikimo metu viceministrė A. Kudarauskienė atskleidė ir daugiau faktų apie tai, kas vyko Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Kaip viceministrė pareiškė, šio centro darbuotojai kvalifikacijas įgydavo net ne po vieną kartą, ir skaičius yra „šokiruojantis“.

„Viceministrę tokių mokymų gausa šokiruoja, tačiau ji lyg niekur nieko savo stalčių pildė kvalifikacijų „popieriukais“. Ko verti konservatorių žodžiai esą jie vykdo vertybinę valstybės politiką. Sunkiai suvokiama, kaip aukščiausiuose postuose gali dirbti žmogus ministerijoje, kuri tiesiogiai atsakinga už mokymosi kultūrą ir kokybę, rodo pavyzdį mūsų jaunajai kartai ir vyresniems žmonėms, siekiantiems išsilavinimo“, – antrina Seimo narė Laima Nagienė.  

 Atsakomybė krenta ant ministrės pečių

Pasak parlamentarės L. Nagienės, nors praėjusios kadencijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje buvo nemažai taisytinų dalykų, tačiau bent jau vadovybės korpuse siekta laikytis aukščiausių tarnybinės etikos ir moralės standartų.

 „Prisiminkime atvejį, kai ministro Algirdo Monkevičiaus vadovavimo metu paaiškėjo, kad už bendrojo ugdymo kuravimą atsakinga viceministrė  Monika Bilotienė sulaukė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados, kad dar dirbdama Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktore ji pažeidė viešuosius ir privačius interesus. Viceministrė priėmė garbingą sprendimą – keldama sau aukščiausius moralinius ir politinius reikalavimus atsistatydino iš užimamų pareigų. Jos prašymą tuometinis ministras patenkino“, – primena L. Nagienė.

Tačiau parlamentarių nuomone, dabartinė konservatorių deleguota švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė elgiasi priešingai – ji toliau savo politinėje komandoje laiko viceministrę Agnę Kudarauskienę ir patiki šiai vykdyti profesinio mokymo pertvarką. 

„O šioje pertvarkoje gausybė neaiškumų. Nėra žinoma, kokiais kriterijais grindžiamas vienų ar kitų mokyklų sujungimas, kaip organizuojamas „vieno langelio“ principas, koks bus profesinio rengimo centrų likimas, kas taps jų dalininkais, kaip šiais centrais bus disponuojama, neaiškūs kaštų-naudos analizės rodikliai. Raštu kreipėmės į švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę. Iš jos tikimės atsakymų dėl tolimesnio viceministrės darbo ministerijoje. Tada paaiškės, ko verta šios ministerijos skaidri ir morali politika“, – pabrėžia prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Pasidalinti: