Kėdainiuose lankėsi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ komandos lyderiai

Kėdainiuose lankėsi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ komandos lyderiai

Šio trečiadienio popietė itin įdomi ir darbinga: keturi svarbūs susitikimai su Kėdainių krašto žmonėmis, susitikimas su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus nariais ir bičiuliais, o į Vilnių išsivežti naudingi pasiūlymai ir idėjos – tokia intensyvi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderių darbotvarkė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus nariai gausiai susirinko į susitikimą su partijos pirmininku, Seimo nariu Sauliumi Skverneliu.

„Pirmas išbandymų sezonas prasidėjo. Savivaldos rinkimai bus netrukus. Natūralu, kad bus daug klausimų, dvejonių. Turėsime savivaldybių merų, tarybų rinkimus, o kol kas visi yra kandidatai, ir visi širdyje jau laimėjo. Kažkas turės pereiti šaltą dušą, kuris mus užgrūdins. Matome dabar visko, ir matysime dar visko, bet tikiu, kad šiuos išbandymus mes išlaikysime visi kartu, atvirai kalbėdami ir bendraudami“, – sakė S. Skvernelis.

Kėdainių skyrius jungiantis 117 narių nuolat auga ir pasipildo naujais nariais.

„Mūsų skyrius didėja, dažnai susitinkame, visą vasarą turėjome daug veiklų: dalyvavome mugėse, turėjo susirinkimą - šventinį vakarą, aktyviai dalyvavome partijos sąskrydyje, organizuojame valdybos posėdžius, susitikinėjame su rajono gyventojais, kalbame su jaunimu, savanoriaujame ir tiesiogiai ieškome veiklų, kuriomis galime daryti pokytį rajone ir padėti žmonėms.“, – pasidžiaugė skyriaus pirmininkas Paulius Aukštikalnis.

Švietimietė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, du buvę Ministrai Pirmininkai: Saulius Skvernelis ir Algirdas Butkevičius, buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis domėjosi savo kuruojamų sričių aktualijomis Kėdainiuose, tiesiogiai bendraudami su savo sričių specialistais ir rajono gyventojais.


Ir vis dėlto temos, kuriomis buvo kalbama, nebuvo lengvos. Daug dėmesio buvo skirta artėjančiai nelengvai žiemai, socialinėms išmokoms, „Lifosos“ situacijai.


Susitikus su Kėdainių rajono meru V. Tamuliu, bene daugiausiai laiko ir buvo skirta aptarti situaciją šioje įmonėje – ir nenuostabu, nes tai tikras skaudulys visiems Kėdainiams, tūkstančiui darbuotojų ir jų šeimoms.


„Kai buvo paskirtas pirmasis administratorius, tiesiog aiškiai matėsi, kad buvo tikslas ant įmonės kryžių padėti“, – Seimo nariams tiesiai šviesiai sakė Kėdainių meras Valentinas Tamulis.


„Belgijoje tų pačių savininkų įmonė dirba nesustodama. Jiems ten viskas kitaip“, – pridūrė ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, pasiteiravus, ar gausybė reikalavimų yra iš tiesų Europos Sąjungos, ar visgi Lietuvos Vyriausybės įnoriai.

Po susitikimo savivaldybėje su rajono vadovais Seimo narys L. Kukuraitis susitiko su socialiniais darbuotojais Kėdainių bendruomenės socialiniame centre. Pokalbis nebuvo lengvas – tenka pripažinti, kad šią žiemą didelė lietuvių dalis taps kompensacijų prašytojais ir gavėjais. Žmonės reiškė susirūpinimą esama situacija, kainu augimu.

„Kaip padaryti, kad visi galintys pasinaudotų kompensacijomis? Kol kas, kiek žinoma, kompensacijomis pasinaudoja 14 proc. Lietuvos gyventojų. Norime įtraukti ir vidutinių pajamų gavėjus į galinčiųjų gauti kompensacijas sąrašą“, – sakė L. Kukuraitis.

Pasak jo, situacija yra netipinė, ir jai spręsti tenka priimti netipinius sprendimus.

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus susitikime su Kėdainių krašto verslininkais ir bendruomenės atstovais energetikos krizės tema taip pat buvo pagrindinė. Ir nenuostabu – artėjanti mokesčių našta grasina ne tik eiliniams gyventojams, bet ir verslams, kuriems drastiškai pakilę mokesčiai gali reikšti ir bankrotą.


Tiesa, ir čia neišvengta pokalbio apie „Lifosą“, mat susitikime dalyvavęs ilgametis buvęs įmonės direktorius Jonas Dastikas pasakojo, su kokiais iššūkiais įmonė susiduria dabar.


Jam antrino ir su „Lifosa“ kitų bendradarbiaujančių įmonių vadovai, kurie teigė, kad Vyriausybės priimti sprendimai ne tik lemia kelis kartus sudėtingiau vykdomus kasdienius procesus, bet ir stabdo pinigų perlaidas, todėl dažnu atveju su „Lifosa“ dirbantys lietuviški verslai laiku negauna jiems priklausančių pinigų.


„Aš išvadą pirmą darau, kad atsisėdęs į vadovo kėdę žmogus bando popieriais apsisaugoti“, – išgirdęs esamą situaciją svarstė A. Butkevičius, tuo tarpu J. Dastikas sakė – „jausmas tik vienas, kad įmonę norima sužlugdyti.“


A.Butkevičius patikino, kad šitos temos nepamirš ir dar intensyviau ieškos būdų kaip padėt įmonei.

 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus inf.

Pasidalinti: