Jaunieji žemdirbiai Seime žėrė priekaištus žemės ūkio ministrui K. Navickui

Jaunieji žemdirbiai Seime žėrė priekaištus žemės ūkio ministrui K. Navickui

Ketvirtadienį jaunųjų žemdirbių atstovai Seimo opozicinėms frakcijoms pristatė žemės ūkio situaciją Lietuvoje. Ūkininkai ypač negailėjo kritikos iš posto verstam, tačiau valdančiųjų pastangomis jį išsaugojusiam ministrui Kęstučiui Navickui.

Pasak Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos vadovo dr. Igno Hofmano, šiandien Lietuvos žemės ūkio politika juda ne į priekį, o atgal, ir per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį dar nebuvo taip, kad nepavyktų susikalbėti su žemės ūkio ministru.

„Vyriausybė mažina 15 procentų investicinę paramą žemės ūkiui. Ministras žavisi pelkėmis, bet melioracijos sistemai finansavimo nėra. Neskiriamos lėšos ir iš ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo, nors kitos Europos šalys tai daro. Vis dėlto valdančioji dauguma sugeba prastumti absurdiškus įstatymus, kaip, pavyzdžiui, balos vandens apmokestinimas. Apskritai, bendrauju tiek su smulkiojo, tiek su stambiojo verslo ūkininkais. Nesutikau nė vieno, kuris palaikytų dabartinį žemės ūkio ministrą“, – Seime kalbėjo dr. Ignas Hofmanas.

Pasak jo, ši ministerija dirba savo naujais metodais, kai žemės ūkio srities specialistai yra šalinami iš darbo grupių, nes neatitinka ministerijos nuomonę ar jai yra nepatogi. Jis teigė, kad paskirti viceministrai labiau susilpnino Žemės ūkio ministeriją, negu ją sustiprino. Žemdirbių atstovas peikė ministerijos darbą, kai net du mėnesius buvo rengtos kiaulininkystės sektoriui gelbėti skirtų pinigų įsisavinimo taisyklės.  

Dr. Ignas Hofmanas nurodė, kad ministerijos darbe gausu problemų didinant šalies ūkio gyvybingumą, diegiant pažangias technologijas, modernizuojant žiedinę ekonomiką, vystant ekologišką ūkininkavimą, užtikrinant ministerijos veikos aiškumą, skaidrumą ir kt.

Jaunasis ūkininkas Eimantas Eigirdas kalbėjo, kad atėjus šiam ministrui į gerąją pusę žemės ūkyje niekas nepasikeitė.

„Jauniesiems ūkininkams skiriama tik 40 tūkst. eurų parama. Sakykite, ką už tokią sumą dabartinės infliacijos metu gali padaryti ūkininkas. Nenorima mokėti paramų, pakelti išmokas. Ministras kalba apie siekį skatinti ekologišką ūkį, tačiau tai yra visiškas melas. Neaišku, iš kur ir ar bus gauta pinigų šiam ūkiui skatinti“, – sakė E. Eigirdas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Kęstučio Mažeikos teigimu, žemės ūkio ministras dėl savo nekompetencijos įkaite padarė ne tik Vyriausybę, bet ir Seimą, taip pat savo neišmanymu smukdo visą žemės ūkį.

„Labai svarbu, kad žemdirbių bendruomenės būtų susitelkusios ir drąsiai kalbėtų apie blogą padėtį šalies žemės ūkyje. Gal kažkaip Vyriausybė ir valdančioji dauguma sugebės išgirsti, kad šis ministras netinka eiti savo pareigas“, –  pažymėjo K. Mažeika.

Seime kalbėjo ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkė Lina Židonienė, akcentavusi daugiau Žemės ūkio ministerijos kritikuotinų darbų.

Po visų pasisakymų Seimo opozicinės frakcijos sutarė burtis į bendrą grupę ir rengti rezoliuciją, kad žemdirbių kelti nuogąstavimai ir klausimai būtų perduodami spręsti tiek parlamente, tiek ir Vyriausybėje.

 

Pasidalinti: