Iškėlė idėją baudas už greičio viršijimą nustatyti pagal pajamas, visuomenės nuomonės išsiskyrė

Iškėlė idėją baudas už greičio viršijimą nustatyti pagal pajamas, visuomenės nuomonės išsiskyrė

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ Seimo narys Domas Griškevičius viešųjų konsultacijų platformoje Polltix.co iškėlė siūlymą baudų dydį už kelių eismo taisyklių pažeidimus nustatyti nuo pažeidėjo pajamų.

Kaip aiškina Seimo narys, „Tokia praktika yra sėkmingai taikoma Šveicarijoje, Vokietijoje, Danijoje, Suomijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse. Tai efektyviau atgrasytų didesnes pajamas gaunančius asmenis nuo kelių eismo taisyklių pažeidimo, nes dabar, poros šimtų eurų bauda nevienodai nubaudžia ir 1 000 EUR ir 10 000 EUR uždirbančius žmones“.

Kaip klausimo aprašyme rašė Seimo narys, „Praėjusiais metais, remiantis Lietuvos kelių policijos duomenimis, buvo užfiksuoti 2 863 eismo įvykiai. Viena pagrindinių eismo įvykių priežasčių yra nepasirinktas saugus greitis; vien praėjusiais metais fiksuota daugiau nei 760,000 greičio viršijimo atvejų.“

Viešoji konsultacija susilaukė 1,052 balsų ir Polltix duomenimis, apklausos reprezentatyvumas buvo aukštas, tai reiškia, kad viešosios konsultacijos dalyvių demografija gerai atitiko visos Lietuvos gyventojų demografinį pasiskirstymą.

„Akivaizdu ir tai, kad norint įdiegti šį modelį mūsų šalyje, pradžioje turėtume atlikti eilę namų darbų. Pavyzdžiui, turėti visuotinį žmonių pajamų deklaravimą, pagerinti paskirtų baudų surinkimą, kuris šiuo metu tikrai nėra geras" - pastebi Seimo narys Domas Griškevičius.

Plačiau: INFO TV laidoje

 

Pasidalinti: