Į Seimo narius kreipėsi ŠMSM darbuotojai – prašo įvertinti viceministrės Agnės Kudarauskienės elgesį

Į Seimo narius kreipėsi ŠMSM darbuotojai – prašo įvertinti viceministrės Agnės Kudarauskienės elgesį

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovus ir kitus parlamentarus pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) darbuotojų anoniminis laiškas, kuriuo prašoma atkreipti dėmesį į viceministrės Agnės Kudarauskienės, atsakingos už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą, tinkamumą eiti šias pareigas.

Minėtame laiške rašoma, kad ŠMSM viceministrės A. Kudarauskienės iniciatyva šiuo metu buldozerio principu yra stumiama visos Lietuvos profesinio mokymo reforma, kurios tikslas yra, kuo labiau sustiprinti verslo atstovų galias profesiniame mokyme, įgalinti modernius mokymo centrus dirbti ne mokymo, o masinės gamybos tikslais, pigiai supirkti „nebereikalingus“ mokymo pastatus ir žemės sklypus patraukliausiose Lietuvos miestų vietose.

Teigiama, kad stambusis verslas, pasinaudodamas pilkąja Lietuvos profesinio mokymo zona, naudojasi valstybės ir Europos Sąjungos resursais, grobsto nekilnojamąjį turtą, vykdo sau naudingas reformas veikdamas korupciniais metodais.

Pasak Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narės, prof. habil. dr. Vilijos Targamadzės, ŠMSM inicijuojama profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka jau nebe pirmą kartą kelia daugybę klausimų, o pasirodžiusi ikiteisminio tyrimo informacija dar labiau verčia sunerimti dėl viceministrės A. Kudarauskienės skaidraus ir profesionalaus darbo.

„Profesinių mokymo mokyklų tinklo optimizavimas iš esmės grindžiamas mokyklų sujungimu, dažnu atveju – nepakankamai aiškiu, taip pat yra ir dėl organizuojamo „vieno langelio“ principo, kitų pertvarkų. Nėra aišku, koks bus profesinio rengimo centrų likimas, kas taps jų dalininkais, kaip šiais centrais bus disponuojama. Nerimą sustiprino ir Seimo nariams atsiųsta informacija apie viceministrės galimą neskaidrų dalyvavimą tam tikrose Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklose, kurios aprašytos ikiteisminiame tyrime. Todėl būtina išsiaiškinti, ar viskas šiuo metu yra skaidriai daroma profesiniame mokyme“, – teigia parlamentarė prof. habil. dr. V. Targamadzė.

Laiško autoriai pasidalijo informacija, kad prieš kelis metus Finansinių nusikaltimų tarnyba kaip liudytoją apklausė A. Kudarauskienę ikiteisminiame tyrime dėl galimo turto išvaistymo, sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir piktnaudžiavimo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, kuriame tuo metu ji dirbo.

Prisistatyti dėl galimo susidorojimo nepanorę ministerijos darbuotojai pažymėjo, kad viceministrei A. Kudarauskienei puikiai žinoma „atkatų“ sistema, valstybės pinigų pasisavinimas, fiktyvus mokymasis, nelegalus naudojimasis valstybės apmokamomis paslaugomis ir kt. Be to, teigiama, kad viceministrė taip pat geba daryti spaudimą žmonėms, jais manipuliuoti, o kurie netinka jos neaiškių schemų įgyvendinimui – pašalinti.

Atsižvelgiant į gautą į informaciją, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Seimo rudens sesijos pradžioje ketina kviesti pokalbio viceministrę A. Kudarauskienę, kad būtų atsakyta į kylančius klausimus dėl jos veiklos ir tinkamumo eiti užimamas pareigas.

 

LRS nuotr.

Pasidalinti: