Europos parlamento žaliųjų atstovams pristatytas demokratų inicijuotas maisto švaistymo mažinimo modelis

Europos parlamento žaliųjų atstovams pristatytas demokratų inicijuotas maisto švaistymo mažinimo modelis

Lietuvoje viešėję Europos Parlamento nariai, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Bas Eickhout bei miškų ekspertė, Vokietijos atstovė Europos Parlamente Anna Deparnay-Grunenberg. Drauge su Lietuvai atstovaujančiu eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi bei kolegomis iš Lietuvos aplankė saulės baterijų gamyklą, „Maisto banką“ bei dalyvavo atviroje diskusijoje Europos informacijos centre apie miškų ateitį Lietuvoje ir Europoje.

Žaliųjų frakcijai Europos Parlamente atstovaujantis Bas Eickhout Lietuvoje viešėjo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, kuri šiais metais tapo Europos žaliųjų partijos šeimos nare, kvietimu. Europos Parlamento narys ne vienerius metus dirba siekdamas Europos energetinės nepriklausomybės tikslų, šio įdirbio prasmingumas tapo ypač matomu Rusijai pradėjus žiaurų karą su Ukraina ir iškilus būtinybei atsiriboti nuo jos tiekiamų išteklių.

Demokratų atstovo, Seimo nario Tomo Tomilino teigimu toks vizitas svarbus ne tik Lietuvos politikams, tačiau ir verslui, nevyriausybininėms organizacijoms, visuomenei pristatant Europos žaliąjį kursą, socialinę darbotvarkę bei Europos sąjungos brėžiamą kryptį susijusią su aplinkosauga ir socialiniu žaliojo kurso aspektu.

„Galbūt Lietuvoje ne visada pakankamai kalbame apie tai, kaip Briuselyje priimami sprendimai tiesiogiai lemia mūsų gyvenimą, tačiau tai tikrai vyksta. Europai ir visam pasauliui vis labiau atsigręžiant į aplinkosaugą ir ieškant tvarių sprendimų mums labai svarbu aktyviai dalyvauti šiuose procesuose ir juos taikyti formuojant Lietuvos politinę kryptį. Galų gale, visada, kai piktinamės, jog Vakarams trūksta ryžto priimti tam tikrus sprendimus turime suvokti, jog patys esame vakarai ir tai yra dar viena proga diskutuoti ir ieškoti sprendimų drauge su itin kompetentingais kitų šalių atstovais Europos Parlamente “, - sako Aplinkos apsaugos komiteto narys.

Pasak Tomo Tomilino aplinkosauginiai sprendimai ženkliai lemia kasdienį mūsų gyvenimą, gali ne tik prisidėti prie planetos išsaugojimo ateityje, bet ir prie kokybiškesnio gyvenimo jau šiandien. „Visai neseniai Lietuvoje pagaliau priėmėme maisto nešvaistymo įstatymą, esu tikras, jog tai ne tik prisidės prie taršos mažinimo, leis aprūpinti maistu skurdžiau gyvenančius, tačiau ir sumažins maisto kainas visiems vartotojams. Būtent tokie yra tvarūs sprendimai – naudingi visiems, o ypač pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Priėmus maisto nešvaistymo įstatymą prekybos tinklai turi ne tik pasirašyti sutartis su maistą dalijančiomis labdaros organizacijomis, tačiau ir viešai skelbti atiduodamo ir utilizuojamo maisto kiekius, pateikti švaistymo mažinimo planus. Toks viešumas leis visuomenei stebėti prekybos tinklų socialinį atsakingumą, tai gali tapti kriterijumi renkantis kur įsigyti maistą“, - teigia parlamentaras.

Anot jo, planuojant svečių iš Europos parlamento vizitą stengtasi kuo plačiau aprėpti Lietuvai aktualius klausimus, pradedant atsinaujinančia energetika, maisto švaistymo mažinimu ir baigiant miškų, tokių svarbių kiekvienam Lietuvos gyventojui, išsaugojimu.

„Ne vienerius metus dalyvauju diskusijose, tiek su Bas Eickhout, tiek su kitais Europos žaliaisiais, žinau, jog jie visada atviri diskusijoms, norintys pasidalinti savo patirtimi, kitų šalių gerąja praktika. Tikrai džiaugiuosi jų vizitu Lietuvoje ir galimybe verslo bei visuomenės atstovams susitikti, išgirsti kokie klausimai šiuo metu atrodo svarbūs Europos politikams, išsakyti savo mintis ir lūkesčius, susijusius su Europos Parlamentu“, - sako Tomas Tomilinas. Jo manymu tokie susitikimai ir diskusijos svarbūs artinant Lietuvą ir Europos Sąjungą, padedant geriau pajusti ir suvokti tarpusavio ryšį ir bendro veikimo naudą.

 

Pasidalinti: