Dovanotas Greitosios pagalbos automobilis pasiekė Ukrainą!

Dovanotas Greitosios pagalbos automobilis pasiekė Ukrainą!

2022 m. lapkričio mėnesį kartu su Seimo Pirmininkės vadovaujama delegacija dalyvavome Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjos sesijoje Kyjive. Susitikome su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Aukščiausiosios Rados vadovybe, Vyriausybės vadovu, ministrais, Kyjivo meru. 

 Man visuomet labai rūpėjo padėtis Ukrainoje, tačiau to vizito metu pažadėjau sau kiekviena įmanoma proga kalbėti Europos politikams apie būtinybę suteikti Ukrainai ginklų, prisidėti prie jos kovos.

Gruodžio gale, dalyvaudamas Europos Žaliųjų partijų suvažiavime, kur dalyvavo lyderiai iš įvairių šalių, tiesiog išsireikalavau teisę pasisakyti apie padėtį Ukrainoje. (Visą straipsnį galite paskaityti Europos žaliųjų žurnale. Nuoroda straipsnio gale).

 Šalia šios, kalbėjimo, priminimo, prašymo ir spaudimo dalies norėjosi prisidėti kažkuo labai konkrečiu, apčiuopiamu, čia ir dabar. Kas padėtų kraujuojančiai šaliai kovoti.

 Bendraudami su Ukrainos pareigūnais ne viename susitikime girdėjome, jog labai trūksta greitosios pagalbos automobilių, kad daugybė sužeistų karių ir civilių žūsta nesulaukę pagalbos laiku. Man atrodo, tai ypatingai atitiko tą “apčiuopiamą” pagalbą, kurią norėjau inicijuoti, Lietuvoje GMP buvo viena iš man aktualiausių temų, labai norėjosi tai perduoti ir Ukrainai.

 Po vizito Seimo nario Valentino Bukausko fondas nupirko GMP automobilį VOLVO, aš rūpinausi jo užpildymu medicinos įranga ir visomis būtinomis priemonėmis. Už kompetentingus patarimus ir pagalbą esu labai dėkingas Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojams. Jų dėka automobilis yra tinkamai paruoštas ir, esu tikras, padės išgelbėti ne vieną gyvybę.

 Automobilį sėkmingai perdavėme Kosto Kalinausko pulkui, kovojančiam Ukrainoje. Šis pulkas, pavadintas vieno iš didžiųjų sukilimo vadų vardu, sudarytas baltarusių karių pagrindu, šie kovotojai pasiryžę ne tik apginti Ukrainą nuo Rusijos agresijos, tačiau ir išlaisvinti savo šalį iš diktatūros gniaužtų.

 Man tokia lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių bendrystė yra viltinga ir graži.

Drauge su automobiliu kovotojams nusiuntėme ir laišką su tokiais žodžiais:

„Dėkojame jums už tai ką darote vardan mūsų! Jūs ginate užpultą Ukrainą, tačiau drauge kovojat ir už mūsų laisvę, už savo šalies demokratinę ateitį. Jūs verčiate naują pasaulio istorijos puslapį, kuriame bus saugomos ir puoselėjamos teisės viršenybės, žmogaus gyvybės, valdžios atsakomybės ir socialinio solidarumo vertybės.”

Slava Ukraini!

 

 

Nuoroda į pasisakymą Žaliųjų žurnale:

https://www.greeneuropeanjournal.eu/europe-should-use-all-of-its-imagination-to-support-ukraine/?fbclid=IwAR1Ym6iOKlyfQvw8-ycXDazFqHO-BZrtIdlz7dhYDIQROoyvmirTg95Eblc    

 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas

 

Pasidalinti: