Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šiaulių skyrius teikia Astos Lesauskienės kandidatūrą į Šiaulių miesto merus

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šiaulių skyrius teikia Astos Lesauskienės kandidatūrą į Šiaulių miesto merus

Ketvirtadienį vykusiame Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Šiaulių skyriaus visuotiniame susirinkime buvo balsuojama dėl kandidato į šio miesto merus iškėlimo. Balsų dauguma Šiaulių skyriaus bendruomenė savo kandidate į merus iškėlė švietimo ekspertę Astą Lesauskienę.

„Visų pirma, noriu padėkoti visai bendruomenei už pasitikėjimą ir įpareigojimą. Šiandien mes pradedame ilgą ir nelengvą kelią, kuriuo, žinau, eisime drauge. Politika yra dialogas, tad noriu kartu pakviesti visus šiauliečius įsijungti į šį dialogą! Man Šiauliai – miestas, kuris įtraukia. Ne dėl gyventojų skaičiaus, bet dėl jų įvairovės, jų pomėgių, veiklų ir kt. Miesto vadovas turi girdėti kiekvieną, bendrauti su kiekvienu ir per miesto planavimą atliepti gyventojų lūkesčius. Šiauliai kupini gyvybės. Todėl toks gyvybingas ir įtraukus turi būti ir miesto gyvenimo planavimas“, – teigė A. Lesauskienė.

Kandidatė, kaip savo prioritetą, išskyrė ir miesto patogumą. Pasak jos, miestas turi būti patogus vykti tiek savo transportu, tiek viešuoju transportu, tačiau taip pat jame gyventojai ir miesto svečiai turi norėti judėti pėsčiomis. A. Lesauskienės teigimu, dėl to būtina gerinti pėsčiųjų infrastruktūrą, kuriant smulkiosios architektūros objektus (suoliukus, mažąsias bibliotekas, vaikų žaidimo aikšteles), sukuriant žaliąsias erdves bei pritaikant miestą visiems – tiek judėjimo negalią turintiems, tiek šeimoms su vežimėliais.

„Man, kaip švietimo ekspertei, atrodo be galo svarbu nuolat palaikyti dialogą su mokyklų bendruomenėmis, nes nuo jų priklauso ateities Šiauliai. Būtent jos ruošia mūsų piliečius. Nuo to, kokios jų patirtys bus mokyklose, dažnai priklausys, ar jaunuoliai liks, ar grįš kurti savo gyvenimo į Šiaulius”, – pratęsė naujoji kandidatė.

Šiaulių demokratams vadovauja Seimo narys, išrinktas vienmandatėje Saulės apygardoje, Domas Griškevičius. Jis teigė, kad labai džiaugiasi tiek demokratiniu procesu, kuriame dalyvavo daug kandidatų, tiek pačia skyriaus patvirtinta kandidate, kuri turi visišką tiek jo, kaip skyriaus vadovo, tiek skyriaus palaikymą. Pasak jo, dabar belieka kovoti dėl šiauliečių simpatijų.

Astą Lesauskienę, kaip kandidatę į Šiaulių miesto merus, dar turės patvirtinti partijos valdyba.

 

Pasidalinti: