Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis pasirašė susitarimą dėl švietimo politikos

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis pasirašė susitarimą dėl švietimo politikos

Antradienį Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis pasirašė Susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos. Taip šių metų pradžioje įsteigta partija prisijungė prie kitų parlamentinių partijų, kurių vadovai pasirašė šį susitarimą praėjusį rudenį.

„Šis susitarimas yra būtinas ir svarbus, kuris numato tiek naujas reikalingas priemones, tiek ir praėjusios Vyriausybės darbų tęstinumą. Švietime didžiausias dėmesys turi būti skiriamas mokiniui, jo pažangai. Taip pat turime suteikti tinkamas veiklos sąlygas mokytojams ir dėstytojams vykdyti savo misiją – padėti besimokantiesiems siekti geriausių rezultatų“, – teigia S. Skvernelis.

Pasak Seimo nario, nuo 2016 metų reikšmingai didinti mokytojų, dėstytojų, kitų švietimo ir mokslo darbuotojų atlyginimai ir toliau turės būti keliami, kad, kaip buvo sutarta ankstesnėje Vyriausybėje, mokytojų atlyginimas per artimiausius metus pasiektų 130 proc., o dėstytojų ir tyrėjų – 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio. Be to, susitarime numatyta didinti valstybės finansavimą mokslui, plėtoti ikimokyklinį ir įtraukųjį ugdymą bei kt.

Susitarimo pasirašyme dalyvavo ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri moderavo susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos 2021-2030 metais tekstą rengusios darbo grupės veiklą.

 

O. Posaškovos nuotr. (LRS).

Pasidalinti: