Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyrius kelia Artūro Bogdanovo kandidatūrą į uostamiesčio merus

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyrius kelia Artūro Bogdanovo kandidatūrą į uostamiesčio merus

Vienas pirmųjų Lietuvoje įsisteigęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyrius jau apsisprendė ir dėl mero kandidatūros artėjančiuose tiesioginių merų rinkimuose. Į Klaipėdos merus siūlomas ne vienerių metų patirtį politikoje turintis  Klaipėdos skyriaus pirmininkas Artūras Bogdanovas. Toks sprendimas buvo priimtas šią savaitę įvykusiame skyriaus visuotiniame narių susitikime.

„Tai didžiulė atsakomybė ir įpareigojimas. Mano gimtasis miestas Klaipėda yra svarbus ir unikalus, turintis daug potencialo ir neišnaudotų galimybių. Būtina siekti, kad jis taptų patrauklus ir patogus tiek čia gyvenantiems, tiek dar planuojantiems įsikurti. Turime užtikrinti, kad savo namais Klaipėdą laikytų ne tik gyventojai, bet ir investuotojai, prisidedantys prie uostamiesčio gerovės“, – įsitikinęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyriaus pirmininkas A. Bogdanovas.

A. Bogdanovas, pristatydamas savo programines gairės ir svarbiausius prioritetus, sako, kad eilę metų buvo stebima vis didėjanti atskirtis tarp paprastų gyventojų ir politikų, esančių valdžioje. Kita nuomonė, problemos ar pastabos būdavo neišgirstamos. Todėl svarbu, kad miesto valdymas būtų ūkiškas, būtų girdimos visos pusės.

„Noriu savo miestą matyti gyvą, atsinaujinantį, švarų ir žalią. Stebiu miesto stagnaciją, idėjų, empatijos trūkumą miestiečių atžvilgiu. Tai privalo keistis“, – sako A. Bogdanovas.

Pasak jo, švietimas dar vienas svarbus akcentas. Jau dabar tėvai privalo ne vienerius metus laukti, kol gaus vietą savo atžalai miesto darželyje. Ši problema dar labiau paaštrės 2025 metais, kai savivaldybėms privalės kiekvienam ikimokyklinukui nuo 2 metų amžiaus užtikrinti vietą ugdymo įstaigoje. Be abejonės, tokie žingsniai yra sveikinti, bet ar savivaldybės vėl bus paliktos vienos? Nes tokios infrastruktūros plėtrai būtina ir valstybės pagalba, kurios vis nesulaukiama.

„Jau po trijų metų privalėsime užtikrinti vietą darželyje visiems vaikams nuo 2 iki 4 metų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija žada, kad savivaldybėms padės, skirs 78 milijonus eurų. Bet vienas toks pažadas jau buvo įrašytas prieš porą metų net į Švietimo įstatymą – skirti  kasmet po 30 milijonų savivaldybėms, kad jos plėstų darželių tinklą. Tačiau kiek teko domėtis, tai tų lėšų taip ir neatsirado“, – teigia A. Bogdanovas.

Artūras Bogdanovas sako, kad tai tik keletas iš prioritetinių klausimų. Šiuo metu ruošiama rinkiminė programa, kurioje bus apžvelgtos ir pasiūlyti įsisenėjusių problemų sprendimo būdai.

A. Bogdanovą, kaip kandidatą į Klaipėdos miesto merus, dar turės patvirtinti partijos valdyba.

Pasidalinti: