Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tvirtins dar 6 naujus kandidatus į merus

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tvirtins dar 6 naujus kandidatus į merus

Šiemet įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ trečiadienį paskelbs dar šešis kandidatus į 2023 metų Lietuvos savivaldybių merus. Trečiadienį vyksiančiame partijos valdybos posėdyje bus tvirtinami kandidatai į Panevėžio miesto, Birštono, Biržų, Raseinių, Pagėgių ir Varėnos merų rinkimus. 

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio, šie savivaldos rinkimai partijai yra pirmieji, o augančios kandidatų gretos tik patvirtina, kad partija yra pradėjusi kovą su stagnacija savivaldų valdyme, kuriant naujus miestų ir rajonų valdymo standartus bei formuojant naujos kartos savivaldos politiką.

„Nors mūsų partija yra jauniausia Lietuvoje, šiuose merų ir savivaldybių tarybų atstovų rinkimuose turės stipriausius kandidatus, sieksiančius deramų permainų. Tad neatsitiktinai, mūsų sąrašuose yra miestų ir rajonų žmonių pasitikėjimą savo darbais užsitarnavę bei gerai žinomi to krašto mokytojai, verslininkai, įstaigų vadovai, ūkininkai, vietos bendruomenių lyderiai“, – teigia S. Skvernelis.

Anot jo, partija jau yra patvirtinusi 42 kandidatus, dalyvausiančius merų rinkimuose, o patvirtinus naujus šį trečiadienį, nuotoliniu būdu organizuojamame valdybos posėdyje, jų gretos išaugs iki 48.

Prieš kelias savaites partijos valdyboje buvo patvirtinti kandidatai į 42 Lietuvos miestų ir rajonų merus bei tarybas: Vilniaus mieste – partijos pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Lukas Savickas, Kauno mieste – šio skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas, Klaipėdos mieste – šio skyriaus pirmininkas, buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Tarp kandidatų yra ir šiuo metu mero pareigas einantys partijos nariai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Neringos meras Darius Jasaitis, Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Marijampolės mero rinkimuose dalyvaus Seimo narys, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

Šūkiu „Lietuva be pamirštų žmonių. Darbais, ne žodžiais“ į rinkimus einanti partija pabrėžia būtinus pokyčius savivaldos valdyme, kovą su politine stagnacija, didesnį skaidrumą, visapusišką kiekvieno savivaldybės gyventojo gerovę, saugios ir laimingos šeimos institutą, vietos valdžios paramą verslui vystyti ir kovą su gyventojų emigracija, investicijų apėjimu.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai veikia 49 šalies savivaldybėse. Šiuo metu partijos  nariais yra tapę daugiau kaip 3 tūkst. žmonių.

Demokratai Seime turi antrą didžiausią opozicinę frakciją, kuriai priklauso 16 parlamentarų.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks 2023 metų kovo 5 dieną.

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos.

Pasidalinti: