Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ traukiasi iš parlamentinių partijų susitarimo dėl gynybos

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ traukiasi iš parlamentinių partijų susitarimo dėl gynybos

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Valdyba priėmė sprendimą pasitraukti iš parlamentinių partijų susitarimo dėl gynybos, valdantiesiems pažeidus vykdomo susitarimo 26 punktą.

Demokratai smerkia vidaus reikalų ministrės ir visos Vyriausybės sisteminį Lietuvos saugumo silpninimą.

„Savo darbais esame įrodę atsakingą požiūrį į Lietuvos saugumą ir esame pasirengę toliau prisidėti prie Lietuvos atsparumo bei gynybinių pajėgumų stiprinimo. Nesutinkame būti dviveidiškos valdančiųjų saugumo politikos dalimi ir traukiamės iš gynybos susitarimo“, – teigia Saulius Skvernelis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.

Pažymime, kad šiandieniniai valdančiųjų veiksmai Seime kanibalizuojant Viešojo saugumo tarnybą, viešai žeminant jos darbuotojų gebėjimus bei buldozeriu stumiant planus panaikinti Vyriausiuosius policijos komisariatus Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose aiškiai parodo jų požiūrį į šalies saugumą.

Atkreipiame šių miestų gyventojų dėmesį, kad po šios Bilotaitės ir Šimonytės reformos pareigūnai iš šių miestų turės dengti skyles Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje. Valdančiųjų lozungai saugumo Lietuvos piliečiams neužtikrins, tai užtikrinti gali tik išmintingi sprendimai. Deja, šiandien valdantieji demonstruoja absoliučią nekompetenciją, tiesiogiai atsiliepsiančią kasdieniam Lietuvos žmonių saugumui.

Pasidalinti: