Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ prisijungė prie Europos žaliųjų partijos

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ prisijungė prie Europos žaliųjų partijos

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tapo vienintele Lietuvos partija, prisijungusia prie Europos Žaliųjų partijos (EŽP) politinio bloko. Šeštadienį, po EŽP narių balsavimo, priėmimu į Europos Žaliųjų šeimą buvo baigtas daugiau kaip metus trukęs susipažinimo, derybų ir diskusijų procesas.

„Mes, demokratai, nuo pat įsikūrimo dienos, matėme prasmę megzti ryšius su kitais Europos politikais, nes toks žingsnis tiesiog atrodė logiškas ir integralus. Visai neseniai ir Europos komisija rekomendavo nacionalinėms partijoms, dalyvausiančioms Europos Parlamento rinkimuose, savo rinkėjams deklaruoti prie kurios politinės jėgos jie jungsis patekę į Europos Parlamentą.“ – sakė vienas iš demokratų sąjungos atstovų Lione, pirmininko pavaduotojas, Lukas Savickas.

Pasak jo, prisijungimo procesas nebuvo tik formalumas - priešingai, abi pusės skyrė pakankamai laiko susipažinimui, diskusijoms, sąlyčio taškų paieškai, tad šio proceso pabaiga iš tiesų reiškia ilgalaikio ir sklandaus bendradarbiavimo pradžią, siekiant Lietuvai ir Europai svarbių tikslų.

„Laikai nėra lengvi, susiduriame su gausybe iššūkių, nuo kurių sėkmingo įveikimo priklauso mūsų ateitis. Iš ties džiaugiuosi, kad demokratai tapo Europos Žaliųjų šeimos dalimi. Ši draugystė gimė ne iš patogumo ar pragmatiško požiūrio į politiką, greičiau iš būtinybės ir supratimo, kad tik veikdami kartu galime išsaugoti tai, kas mums svarbu“, - sakė drauge su demokratais Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiantis Virginijus Sinkevičius.

Demokratų sąrašo lyderio nuomone, šiuo metu ypač svarbu ieškoti bendraminčių ir telktis dėl svarbiausių vertybių ir laukiančių darbų. „Gyvename skirtingose šalyse, tačiau mus visus saugo tos pačios demokratinės vertybės – teisės viršenybė, valdžių atskyrimo principai, pagarba žmogaus teisėms ir orumui. Esu tikras, jog Europos žalieji niekuomet nenustos kovoti dėl šių vertybių išsaugojimo, todėl mus vienija bendras tikslas – Europa, kurioje visi gali jaustis saugūs dėl savo ateities“, - sakė Virginijus Sinkevičius.

„Žalioji politika dažnai suvokiama per siaurai, akcentuojant tik aplinkosaugos dalį, iš ties ji glaudžiai susijusi su ekonominiais ir socialiniais pokyčiais, kurie yra būtini siekiant oraus ir kokybiško gyvenimo žmonėms. Mes tapome dalimi šeimos, kuri iš ties rūpinasi pažeidžiamomis grupėmis, socialiniu teisingumu ir solidarumu. Man atrodo tai puikus pasirinkimas abiem pusėms“, - po balsavimo dėl priėmimo teigė Lukas Savickas.

Lione vykusio kongreso metu prie Europos Žaliųjų partijos, jau vienijančios 38 valstybių atstovus, prisijungė Kroatijos ir Lietuvos partijos, tad politiniam blokui šiuo metu priklauso atstovai iš 40 valstybių.

Šiuo metu politinis blokas turi 72 atstovus Europos parlamente ir yra ketvirta pagal dydį frakcija, kongreso metu, ne tik priimti nauji nariai, tačiau ir aptarti artėjančių Europos parlamento rinkimų tikslai ir programa.

Pasidalinti: